Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” . Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” .

O finansach debatowali w II LO

 
Elbląg, O finansach debatowali w II LO fot. nadesłana
Rek

W czwartek (9 stycznia) w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu odbyła się debata „Edukacja Finansowa Społeczeństwa” - czy Polacy powinni lepiej gospodarować własnymi pieniędzmi?

Jak oszczędzić z kieszonkowego ? ( jeśli go się ma); Czy Polacy potrafią skutecznie zarządzać swoimi finansami?; Jak inwestować finanse (giełdowo), by nie tracić ? - odpowiedzi na te pytania znalazły się w debacie.
     W spotkaniu w roli prelegentów wystąpili przedstawiciele środowiska akademickiego, przedsiębiorcy, i nauczyciele. O zaletach oszczędzania mówił dr Tomasz Wszeborowski z Katedry Bankowości na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Edukacja finansowa w szkołach była treścią wystąpienia mgr Agnieszki Rumak wicedyrektorki II LO w Elblągu. Zaś o zarabianiu pieniędzy przez rozsądne inwestowanie swoich oszczędności mówił Tomasz Gabryś przewodniczący Pomorskiego Forum Business Centre Club w Gdańsku . Spotkanie zorganizowano w ramach dorocznej akcji społecznej „Tydzień dla Oszczędzania”.
     Uczniowie II LO i Technikum Ekonomicznego najbardziej zainteresowani byli inwestowaniem i „grą na giełdzie“. Podczas dyskusji panelowej dzielono sie też doświadczeniami związanymi z oszczędzaniem pieniedzy, np z pracy sezonowej na okreslone cele. Niestety większośc młodzieży bioracej udział w debacie przyznała się, że nie otrzymuje regularnie „kieszonkowego“ – stąd nie ma mowy o planie oszczędzania. A dobre nawyki z domu są podstawą efektywnej gospodarki finansami.
     Debata dotycząca edukacji finansowej społeczeństwa, odbywa się w ramach akcji „Tydzień dla oszczędzania” - ogólnopolskiej akcji społecznej związanej z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania (31.10). Jej celem jest edukacja finansowa społeczeństwa, promowanie wśród Polaków nawyku odkładania pieniędzy oraz umiejętności racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi.
     
     

M.Nowosad rzecznik II LO, T. Kowalski AEGEE – Gdańsk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy