Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Na skraju świata Na skraju świata

O lekki oddech

W Elblągu rozpoczęła się pilotażowa edycja programu edukacyjnego "Wolność oddechu - zapobiegaj astmie", który obejmie ponad 260 uczniów w wieku od 7 do 9 lat. Pierwszym etapem jest szkolenie koordynatorów szkolnych.

Celem programu "Wolność oddechu - zapobiegaj astmie" jest edukacja środowiska szkolnego w zakresie profilaktyki chorób alergicznych i astmy, a także wczesne wyłonienie dzieci zagrożonych zachorowaniem na astmę i uniknięcie jej następstw. Nierozpoznana i nie leczona choroba wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i kosztami ekonomicznymi. Astma jest przyczyną nieobecności w szkole, problemów w nauce, obniżeniem sprawności fizycznej oraz pogarszania się sytuacji ekonomicznej i jakości życia całej rodziny. Edukacja, a także wczesne wyłonienie dzieci zagrożonych astmą i prawidłowa diagnostyka choroby, mogą temu zapobiec.
     Program został zainicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z Polskim Towarzystwem Alergologicznym, Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej oraz Konsultantem Krajowym w dziedzinie pediatrii.
     - W tym roku przeprowadzimy tylko część edukacyjną, bez badań spirometrycznych, które przewiduje się w następnych edycjach - wyjaśnia Jolanta Popiołek, asystent promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Elblągu. - Technicznie będzie to wyglądało tak, że przeszkolimy koordynatorów programu, którzy z kolei będą edukować nauczycieli i rodziców. Do naszej akcji włączyły się pielęgniarki środowiska szkolnego oraz doktor Brygida Gulda, pediatra i pulmonolog.
     Pomoce edukacyjne ufundowała firma będąca jednym z największych producentów leków na świecie. Jest to kaseta wideo z filmem dla rodziców i nauczycieli, ulotki dla rodziców, poradnik dla koordynatora oraz plakaty.
     Dodatkowe informacje związane z programem można uzyskać na stronie internetowej www.wolnoscoddechu.pl.

ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Domena .pl