Drogi Czytelniku,
uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.
Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.
Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Elbląskie Amazonki, które walczą z własną, ciężką chorobą, namawiają młodzież do badań profilaktycznych. Uważają, że na badania nigdy nie jest za wcześnie. Z takim przesłaniem już od kilkunastu miesięcy prowadzą spotkania z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
- Chcemy wśród młodzieży zaszczepić modę na dbanie o własne zdrowie, to będzie procentowało w przyszłości i pozwoli uniknąć wielu nieszczęść - mówi Alicja Tomczyk, szefowa elbląskich Amazonek. - Na spotkania organizowane przez stowarzyszenie przychodzą przeważnie młode kobiety, ale czasami zdarzają się także panowie zainteresowani tą problematyką. A jeżeli chodzi o raka szyjki macicy, to nawet powinni być zainteresowani - podkreśla Alicja Tomczyk. - To właśnie panowie są przecież nosicielami wirusa powodującego tę chorobę i oni też powinni się szczepić.
Elbląskie Amazonki chcą ze swoimi akcjami profilaktycznymi dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi. Spotkania w szkołach będą kontynuowane i nie są to jedyne ich akcje. Najbardziej znane to np. organizowane przez Amazonki marsze zdrowia czy konkursy na lekarza „Różowej wstążki”.
Relacja Marty Hajkowicz: