Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

O przyjaźni i współpracy polsko-rosyjskiej

Partnerski rozwój społeczności lokalnych obwodu kaliningradzkiego i Polski – to główna idea przyświecająca projektowi „Aktywna współpraca…”. Jego realizację zakończy w lutym konferencja „Forum Przyjaznego Sąsiedztwa”. Do udziału w niej zgłaszać się mogą instytucje i organizacje pozarządowe zainteresowane współpracą transgraniczną. Termin upływa 16 lutego.

Kilkanaście miesięcy działań projektu „Aktywna współpraca…” upłynęło pod znakiem szkoleń, wizyt studyjnych i konferencji, których zadaniem było przekazanie wiedzy umożliwiającej podejmowanie projektów transgranicznych przez podmioty rosyjskie, we współpracy z partnerami polskimi. Jednym z ostatnich punktów projektu jest międzynarodowa konferencja „Forum Przyjaznego Sąsiedztwa”. Organizowana cyklicznie przez partnerów polsko-rosyjskich, w tym roku przypadnie w dniach 24-25 lutego w Elblągu i Kadynach. Celem spotkania reprezentantów polskich i 50 osób ze strony rosyjskiej – przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych z obwodu kaliningradzkiego – jest przede wszystkim stworzenie płaszczyzny kontaktów dla podmiotów prowadzących współpracę transgraniczną bądź nią zainteresowanych.
     - Pierwszy dzień konferencji będzie poświęcony zagadnieniom horyzontalnym, zasadniczym dla współpracy polsko-rosyjskiej – zapowiada Jola Prokopowicz z ESWIP. - Zaprezentowane zostaną założenia Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 oraz poprowadzona zostanie dyskusja panelowa pod hasłem: „Współpraca transgraniczna w wymiarze społecznym Polska-Rosja – w jakim kierunku?”. Na zakończenie kolejny raz przyznana zostanie nagroda w konkursie „Przyjazne sąsiedztwo”. Statuetkę otrzyma inicjatywa transgraniczna, która dała się poznać jako dobry przykład partnerskiej współpracy.
     - Drugi dzień konferencji będzie miał wymiar praktyczny – kontynuuje Jola Prokopowicz. - Odbędą się warsztaty partnerskie, podczas których będzie można skonsultować projekt lub koncepcję projektu oraz znaleźć partnera do jego realizacji.
     Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają instytucje i organizacje pozarządowe zainteresowane współpracą transgraniczną. Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane będą do 16 lutego włącznie. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Formularze zgłoszeniowe oraz program spotkani dostępne są na stronie www.eswip.elblag.pl. Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu „Aktywna współpraca…” – Elena Sokołowska (tel. 055 235-33-88 , e-mail: lena@eswip.elblag.pl.
     
     Konferencja „Forum Przyjaznego Sąsiedztwa” organizowana jest w ramach projektu „Aktywna współpraca. Przygotowanie podmiotów obwodu kaliningradzkiego do współpracy transgranicznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu TACIS CBC.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Obraz na płótnie Tygrys 110x50 cm
Fototapety do łazienki
Fototapety z pejzażami