Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O równe prawa niepełnosprawnych

Tydzień Walki o Równe Prawa i Przeciw Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych zaplanowano w tym roku w terminie od 11 do 18 maja.

- Osoby niepełnosprawne dyskryminowane są na co dzień, chodzi tu o bariery architektoniczne, trudności w zdobyciu zatrudnienia, odpowiedniego wykształcenia - mówi Ewa Sprawka z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. - W naszym mieście Tydzień Walki o Równe Prawa Niepełnosprawnych ma już swoja tradycję. Organizujemy go od 1993 roku .
     Z początku imprezy Tygodnia trwały tylko jeden dzień, jednak ze względu na duże zainteresowanie, wiele chętnych organizacji - obchody trwają już cały tydzień.
     W programie Tygodnia jest m.in. festyn organizowany przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się na Bulwarze Zygmunta Augusta w niedzielę 11 maja. Podczas niego ERKON zapowiada pokaz ratownictwa medycznego, kiermasze, loterie, przejażdżki po rzece oraz zorganizowany już po raz drugi przez Elbląską Radę Kobiet Aktywnych - pokaz mody lumpeksowej.
     15 maja przy współpracy ERKON-u oraz MOPS-u w sali Urzędu Miejskiego odbędzie się konferencja pn. "Modelowe rozwiązania problemów osób niepełnosprawnych na poziomie lokalnym w Unii i w Polsce".
     W ramach obchodów odbędzie się m.in. integracyjny turniej sportowy, festyn rekreacyjny "Baw się razem z nami" oraz Dni Otwarte Ośrodka Ruchu Drogowego.
     - Mam nadzieję, że tak jak rok temu, kiedy na różnych festynach bawiło się około tysiąca osób, także i w tym frekwencja będzie duża - mówi Sprawka. - Wszystkie imprezy odbędą się dzięki pomocy sponsorów, którzy m.in. fundują nagrody w licznych konkursach, dostaliśmy też małą dotacje od władz miasta.

Michał Weiss
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pokaz Mody Lumpeksowej...trzeba mieć fantazję...babciu:))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arsen_Lupin(2003-05-02)
 • Arsenie_Lupin, to miłe, że Twoja babcia bierze udział w tym pokazie, ale dlaczego sugerujesz, że nie ma dość fantazji? /Ja na takim pokazie byłam, dobrze się bawiłam i innym polecam./
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2003-05-02)
 • Szebo, każdy ma prawo kupować odzież gdzie chce (ja zdecydowanie wolę kupować odzież w posezonowych obniżkach niż używaną). Temat powyższego artykułu jest jednak poważniejszy. Chciałbym wiedzieć o jakie prawa walczy p.Ewa Sprawka.Dlaczego twierdzi , że niepełnosprawni są dyskryminowani ? Każdy urząd ma podjazd dla wózków inwalidzkich,jeżdżą po naszym mieście specjalne autobusy, aby niepełnosprawni łatwiej mogli podrózować, sygnalizatory świetlne przystosowane są dla ludzi niewidomych,prawie każdy parking w mieście ma wyznaczone miejsca gdzie mogą parkować wyłącznie inwalidzi.Co powinniśmy jeszcze zrobić ?! Jeśli chodzi o pracę to nie tylko ludziom niepełnosprawnym ciężko jest ją zdobyć. Zakłady Pracy Chronionej , w których zatrudniane są osoby niepełnosprawne(i nie tylko)mają ulgi podatkowe, a więc słowo "dyskryminacja"jest co najmniej nie na miejscu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arsen_Lupin(2003-05-02)
 • Arsenie - obyś jak najdłużej cieszył się zdrowiem i pełną sprawnością, czego naprawdę serdecznie życzę. Czasem jeden moment zmienia dosłownie wszystko. I może dopiero wtedy można po prostu zrozumieć o czym mówi pani Ewa S.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  aneks(2003-05-02)
 • aneks! Czy to znaczy, że niepełnosprawni są dlatego dyskryminowani, bo grupa ludzi zdrowych jest liczniejsza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2003-05-03)
 • Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie ,cieszmy się nim bo może jedna chwila zmienić wszystko w naszym życiu!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-05-03)
 • W naszym polskim spoleczenstwie osoba niepelnosprawna kojarzy sie z osoba chora czyli osoba ktora utracila zdrowie i nalezy ta osobe wyleczyc i wszystko bedzie tak jak przewiduja normy. Osoby niepelnosprawne sa osobami, czlonkami spoleczenstwa z handycap na cale zycie i nalezy im sie wlasciwa tolerancja ze strony spoleczenstwa a szczegolnie ze strony wladz miasta. Integracja jest procesem wymiennym i laczacym. Ps. Z uwagi na brak polskiej trzcionki przepraszam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ewa Gutowska(2003-05-04)
 • jeśli jest tak świetnie i bez dyskryminacji, to proszę wsiąść na wózek albo wziąć kulę i przeżyć normalnie dzień próbując być aktywnym. To fajnie,że robi się dużo, jeszcze fajniej,że sami niepełnosprawni się do tego przyczyniają. Ale rzeczywistość dakieka jest od ideału. Z punktu widzewnia osoby zdrowej wszystko jest w porządku. to prosze porozmawiać z osobami,które same sa niesprawne albo opiekuja się niesprawnymi. Osoba zdrowa zwyczajnie nie dostrzega tych odległosci do pokonania. niby dostepnych ale stającyh kilometr od krawężnika autobusów, tramwajów, do których trzeba się wczołgiwać, niedostępnych sklepów w centrum miasta, pubów, braku szkoły podstawowej bez barier architektonicznych w całym mieście czy np przychodni przy u. Tysiąclecia, gdzie ilość schodów do lekarzy powala. Wystarczy ? Dużo dobrewgo samopoczucia życzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niesprawny(2003-05-05)
 • Ostatnio prasa doniosła o dwóch przypadkach zamordowania niepełnosprawnych dzieci przez ich matki. Ludzie z najbliższego otoczenia, twierdzą, że były to bardzo troskliwe, kochające matki. Jak myślicie, dlaczego kochające, troskliwe matki zabijają swoje chore, niesprawne dzieci? - Profesor Łopatkowa powiedziała, że to my je zabiliśmy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2003-05-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski