Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

O świat dostępny

Rok 2003 Komisja Europejska ogłosiła Rokiem Niepełnosprawnych.

- To ma być, najkrócej mówiąc, rok wyrównania szans osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, we wszystkich dziedzinach życia - mówi Ewa Sprawka z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych.
     - Może to być realizowane przy pomocy kampanii społecznych, imprez, festynów, spotkań.
     W Elblągu odbyły się już pierwsze spotkania w sprawie obchodów Roku, m.in. z przedstawicielami samorządu.
     - To, co będzie się działo u nas, wpisze się w kalendarz imprez krajowych i regionalnych - mówi Ewa Sprawka. - Będą to debaty organizowane w powiatach czy też szkołach, będą spotkania na temat praw osób niepełnosprawnych w świetle wstąpienia do Unii Europejskiej, będą też imprezy typowo lokalne.
     Środowisko osób niepełnosprawnych planuje zorganizowanie konferencji poświęconej rozwiązaniom problemów niepełnosprawnych na szczeblu lokalnym, a na Kanale Elbląskim ma odbyć duża - jak zapowiada Ewa Sprawka - impreza inegracyjna. Elbląskie organizacje niepełnosprawnych chcą ją zrealizować wspólnie z ostródzkim stowarzyszeniem Alfa. W planach jest też organizacja giełdy pracy dla osób niepełnosprawnych, która połączona będzie z przeglądem twórczości.
     Pierwsze imprezy odbędą się w kwietniu.
     Rozpoczynający się rok ma być także tym, w którym jeszcze częściej będzie się mówiło o problemach środowiska.
     Ewa Sprawka: - Na pierwszym miejscu jest sprawa dostępu do rehabilitacji - dotyczy to osób w każdym wieku, oraz dostępu do edukacji - począwszy od szkół podstawowych i średnich. Jako stowarzyszenie chcemy także uczestniczyć w tworzeniu systemu pomocy stypendialnej dla dorosłych, którzy z różnych powodów nie zdobyli średniego wykształcenia. System obejmowałby też osoby, które chcą zdobyć wyższe wykształcenie. Kolejna bardzo istotna sprawa to ciągle przystosowanie mieszkań, dostosowanie całego otoczenia, m.in. instytucji użyteczności publicznej, likwidacja barier architektonicznych. Niestety, pieniądze PFRON-u na te cele coraz bardziej się kurczą i trzeba będzie na poziomie samorządu znaleźć środki, by świat wokół nas nie był niedostępny dla osób niepełnosprawnych.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.