Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bezpieczeństwo przede wszystkim Bezpieczeństwo przede wszystkim

O udziale opozycji (list otwarty)

Poniżej publikujemy nadesłany do redakcji portElu list otwarty Leonarda Krasulskiego, przewodniczącego wojewódzkiego zarządu Prawa i Sprawiedliwości, do Janusza Nowaka, szefa SLD w Elblągu. Tytuł tekstu i wprowadzenie pochodzą od Redakcji.

Przypomnijmy: przewodniczący klubu radnych SLD Janusz Nowak wystosował wniosek o odwołanie wszystkich prawicowych przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji rady oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Wniosek jest odpowiedzią na postawę radnych 'Czasu na Elbląg', którzy głosowali przeciwko przyjętemu podczas ostatniej sesji budżetowi miasta. Szef klubu radnych SLD powołał się na wcześniejsze deklaracje współpracy obu ugrupowań. Stwierdził, że prawicowi radni postępując w ten sposób, odcinają się od odpowiedzialności za współrządzenie miastem. Wniosek klubu lewicy w tej sprawie został złożony podczas sesji niemal na gorąco, dyskusja jednak i ewentualne głosowanie odbędzie się najwcześniej na kolejnej sesji.
     
     ”Szanowny Panie Przewodniczący!
     Z dużym zaskoczeniem przyjąłem Pański wniosek w sprawie pozbawienia funkcji wszystkich opozycyjnych radnych elbląskiej Rady Miejskiej zgłoszony podczas ostatniej sesji. Ponieważ został przedstawiony tuż po głosowaniu w sprawie przyjęcia miejskiego budżetu, któremu jednomyślnie sprzeciwiła się centroprawicowa opozycja przyjmuję go z wyrozumieniem jako naturalny wyraz emocjonalnej reakcji na zachowanie elbląskiej opozycji w Radzie Miejskiej.
     W swoim oświadczeniu wydanym po głosowaniu podkreślił Pan, iż należy bardzo poważnie zastanowić się, czy w organach decyzyjnych rady mogą zasiadać reprezentanci środowiska politycznego, zakładającego programową dyskredytację wszelkich inicjatyw podejmowanych przez prezydenta i lewicową większość rady.
     Z zażenowaniem muszę przyjąć, iż szef elbląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej – największej i rządzącej obecnie partii w naszym kraju tak łatwo i w tak oczywisty sposób mija się z prawdą. W obecnej kadencji elbląskiego samorządu nie było co prawda jeszcze zbyt wielu sesji Rady Miejskiej, ale biorąc pod uwagę tylko tę ostatnią, to radni centroprawicy jednogłośnie wyrazili swój sprzeciw jedynie wobec jednej uchwały proponowanej przez Prezydenta Miasta Henryka Słoninę. We wszystkich innych głosowaniach radni opozycji zajmowali różne stanowiska, najczęściej w większości popierając projekty zgłoszone przez rządzący Elblągiem SLD.
     Pańskie oświadczenie odmawiające prawa opozycji do odrębnego zdania w istotnych dla naszego miasta sprawach budzi zdumienie także ze względu na oczywiste skojarzenia z praktykami nie tak bardzo w końcu odległej poprzedniczki SLD – Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zaledwie kilkanaście lat temu wielu członków elbląskiego SLD rzeczywiście nie tolerowało zdania odrębnego sporej części mieszkańców Elbląga. Wydawało mi się, że trzynaście lat transformacji ustrojowej powinno zasadniczo odmienić sposoby myślenia i działania obecnych włodarzy miasta i niegdysiejszych członków PZPR.
     Przekonany byłem, że w naszym kraju również przyjęły się powszechnie obowiązujące w znanych mi demokracjach reguły podziału funkcji w organach przedstawicielskich – władzę sprawuje ugrupowanie, które wygrało wybory, ale pamiętając o wszystkich wyborcach umożliwia kontrolowanie swojego władania poprzez udział opozycji we władzach tych organów. Zanegowanie powyższych zasad jest wielką arogancją wobec tych mieszkańców Elbląga, którzy nie zagłosowali na kandydatów lewicy.
     Wniosek o pozbawienie radnych centroprawicy wszelkich funkcji w Radzie Miejskiej i w ten sposób ukaranie opozycji za zgłoszenie innego zdania, niż to które ma rządzące Elblągiem ugrupowanie przywraca nas wszystkich do rzeczywistości Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
     W trosce o dobre imię naszego miasta z poważaniem
     
     Leonard Krasulski, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Regionalnego Prawo i Sprawiedliwość”

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A moim zdaniem chodzi wyłącznie o kasę. Kasę, którą stracą funkcyjni PiS-uaru. Może tak pan Krasulski wymieni publicznie wszystkie polityczne kanapy i koterie w których zasiadał do momentu, kiedy desantowal się do PiS-uaru? Może pan Krasulski przypomni nam jak bronil jak lew lewicoeych ( wtedy opozycyjnych) działaczy podczas czystek urządzanych przez AWS za poprzedniej kadencji.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rapaport(2003-03-11)
 • Nie lubię Krasulskiego. ale to co robi towarzysz Nowak to przypomina mi Polskę Ludową i PZPR. Niech towarzysz najpierw zwolni swoją żonę z dyrektora Parków Krajobrazowych i rozliczy sie z Elbrolu i przetargów które realizował dla Miasta. Sam niech się zajmie pracą w Olsztynie, a nie polityką w Elblągu. Apeluję do Radnych Sejmiku Wojewódzkiego, niech sprawdzą czy towarzysz Nowak bierze urlop jak jest w Elblągu. Czy przypadkiem podatnicy nie płacą towarzyszowi 2 razy, za pracę w urzędzie w Olsztynie i drugi raz za Radę Miejską w Elblągu? A może sam towarzysz odpowie? Może to nowa afera Nowagate. Powałać komisję śledczą w Radzie Miejskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Młody z SLD(2003-03-11)
 • rapaport prowokuje do dyskusji o żydokomunie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  @(2003-03-11)
 • rapapoert, zanim otworzysz buźke bądą łaskaw zorientować się w rzeczywiśtości. Krasulski nigdy nie zajmowałl jakichkolwiek stanowisk publicznych. Zawsze był w PC, które jest naturalnym następcą PiS-u. Tylko i wyłącznie. Z tak oczywistych powodów nigdy nie mógł wspierać lewicy. Twoja ignorancja przekracza popisy Lwa Rywina. Nie wystarczy mieć jadaczkę, zawsze trzeba używać jej razem z rozumem. Którym, jak widać Pan Bóg nie równo wszystkich obdarzył. zażenowany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zażenowany(2003-03-11)
 • Pan Bóg zawsze był niesprawiedliwy (pod tym względem) :((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :(((2003-03-12)
 • Precz z komuną!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ja(2003-03-12)
 • Precz z preczem!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mokali(2003-03-12)
 • I pan Nowak mówi o demokracji, Unii Europejskiej, pluraliżmie, itp..., a wychodzi z niego zwykły, naburmuszony aparatczyk - zwykły pustak i żelbeton. Januszku obudż się - PRL się skończył 14 lat temu - jesteś podobno w Europie !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca bombowca(2003-03-12)
 • Pamietajcie panowie z SLD, że "kto mieczem wojuje, ten o miecza ginie". Nawet lepiej, gdy odwołacie tych z opozycji, bo wreszcie zbiorą się na odwagę i wam dokopią, a sam wiem, że jest za co, po 9 latach waszych rządów. Sam "nadam" im kilka śmierdzących tematów. Zacznijmy np. od Hipernowej i Dubieli (kto sprzedawał, kto przecinał, a kto wykladał)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2003-03-12)
 • Przypominam, że cały czas mówimy o tzw. SAMORZĄDZIE, wybranej przez nas grupie specjalistów od ZARZĄDZANIA (z prezydentem-decydentem), która mą ZARZĄDZAĆ naszym miastem przez 4lata. Pierwsze prawdziwie bezpośrednie wybory! Eeech, wyszło, jak zwykle - regatPartyjnych ciągDalszy... Udzielam glosu użytkownikom służbowych komputerów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-03-12)
 • Do Zażenowanego : Zażenowany, to jestem ja, Twoim poziomem i lotnością umysłu. Oczywiście wiedza tez ma tu wiele do życzenia.... PC, PIS ....naturalny spadkobierca....Kpisz, czy o drogę pytasz ? Dlaczego to PC zniknął z politycznych salonow ? Czy aby nie było unuzane w afery, przy której Rywin gate to "pikuś"? No i co robił Krasulski, zanim trafił do PC ? Jakie inne kanapy i koterie zaliczył ? - ale konkretnie. A że dopiero teraz sie dopchal do partyjnego złoba - jego problem. I gdzie był ten sierotek polityczny, jak przez 4 lata rządów AWS i TKM rozpieprzyli co sie tylko dalo. Wiesz, ekonomia jest nauką ścisłą i jeśli PKB wzrastał w tempie 5,5 % rocznie i w ciągu 4 lat "schłodzono" gospodarkę do wartości ujemnej, to nie zrobiły tego krasnoludki. Jeśli stocznie były najlepiej prosperującymi zakładami pracy i w ciągu 4 lat prawicowi prezesi powyciagali szmal na konta prywatnych spółeczek, to też nie zrobiły tego krasnoludki. Przecież to właśnie AWS, PC i UW dokonywały czystek jak za najlepszych stalinowskich czasów - nie ważne, że pan Miecio ma ledwie podstawówkę, pan Miecio jest swietnym menagerem, bo sie udziela w związku i kólku różańcowym...no to hop, pan Miecio zostawał np dyrektorem czy prezesem.... ps : czarna zaraza jest stokrotnie gorsza od czerwonej zarazy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rapaport(2003-03-12)
 • Rapaport: o spółeczkach i innych "sposobikach" przeczytaj sobie w dzisiejszej Wybiórczej" art. pt. Jazda na Barona" (niezła łódzka jazda)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :(((2003-03-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Fototapety dziecięce
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety z Paryżem