Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O wolności i bierności

Elbląg, O wolności i bierności Janusz Nowak

Rozmowa z Januszem Nowakiem, szefem elbląskiej SLD i klubu radnych SLD w Radzie Miejskiej.

Na większości sesji Rady Miejskiej w tej kadencji, nawet wtedy, kiedy chodziło o palące dla mieszkańców problemy - jak np. dług Zarządu Budynków Komunalnych - po stronie klubu radnych SLD panowała najczęściej cisza. Sporo osób traktowało "milczenie radnych" jako ich brak aktywności w ogóle.
     Niesłusznie. Klub radnych SLD był bardzo aktywny, ale wychodziliśmy z założenia, że praca i dyskusje odbywają się na spotkaniach komisji i jeśli tam zostały wypracowane pewne wnioski, to na sesji należy tylko nad nimi głosować.
     
     Radnym SLD zarzucano też, że dyscyplina partyjna brała górę nad wolnością poszczególnych radnych w wyrażaniu swoich opinii.
     Dyscyplina jest w pewnych sytuacjach konieczna. Aktywność radnych - tak, ale na komisjach czy posiedzeniu klubu. Gdybyśmy przenieśli dyskusje na sesje trwałyby one niezwykle długo.
     
     Jak ocenia Pan 4-letnią współpracę z opozycją (tj. klubem radnych AWS – przyp. aut.)?
     Opozycja była w tej kadencji bardzo odpowiedzialna, zresztą wzięła na siebie współodpowiedzialność za miasto. Życzyłbym innym miastom takiej kadencji i takiej opozycji, jaką myśmy mieli w Elblągu.
     
     Czego by pan życzył, przed czym przestrzegał kandydatów na radnych?
     Przestrzegałbym przed obiecywaniem wyborcom zbyt wiele, a jeśli już obiecują, to tyle, ile znajduje się w zatwierdzonych przez ich zwierzchników programach poszczególnych partii czy ugrupowań koalicyjnych. Później, po wyborach, zalecałbym współpracę - i to nie tylko z własnym klubem, ale i opozycją.
     
     
     Przeczytaj także rozmowę z Jerzym Wilkiem, szefem klubu radnych AWS

rozmawiała Joanna Torsh
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)