Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O zapinaniu pasów w Żurawcu

 
Elbląg, O zapinaniu pasów w Żurawcu fot. nadesłana
Rek

W czwartek, 18 listopada, „Mistrzowie w pasach” przeprowadzili Lekcję Bezpieczeństwa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żurawcu, k. Elbląga. To było niesamowite przeżycie dla i bardzo duże wydarzenie w regionie. Niezwykli goście, niespodzianki, koncert Centrum Uśmiechu, pierwszy Policjant ruchu drogowego, mł. insp. Marek Konkolewski - a wszystko dlatego, bo dla „Mistrzów w pasach” najmniejsi są najważniejsi. 

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” jest realizowana na terenie całej Polski. Półroczne inspekcje dotyczące prawidłowego zapinania pasów i fotelików (organizowane w postaci PIT STOP-ów w większych miejscowościach) na próbie ponad 3 tysięcy Polaków pokazały, że jeszcze nie umiemy prawidłowo zapinać pasów i dbać o bezpieczeństwo naszych pociech podczas podróży.
     Dlatego Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupa Lotos wyruszyli z kampanią do najmniejszych – do najmniejszych miejscowości i najmłodszych użytkowników ruchu drogowego, by przeprowadzić lekcje bezpieczeństwa pełną roztańczonych zabaw, piosenek, gier i konkursów. Bowiem najlepiej do percepcji dzieci trafia edukacja podczas zabawy, co zostało opracowane przez KCBRD w gronie pedagogów, psychologów i ekspertów transportu drogowego.
     Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w postaci niezwykłego koncertu Centrum Uśmiechu. Do udziału w wydarzeniu zaproszono patrona kampanii, Komendę Główną Policji, której znany z mediów przedstawiciel – mł. insp. Marek Konkolewski, radca Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP; osobiście wzmacniał przekaz dotyczący bezpieczeństwa w podróży. Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzili instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukowali, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować. Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostali także wybrani mieszkańcy odwiedzanych przez ekspertów regionów i wspierający kampanię przedstawiciele urzędów (lokalnych), przedstawiciele instytucjonalni oraz media. Podczas Lekcji Bezpieczeństwa wybrano „Mistrza w pasach” (została nim Pani Dyrektor szkoły)– ambasadora kampanii, by wiedza o bezpieczeństwie w ruchu drogowym była szerzona dalej w regionie.
Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety do łazienki
Fototapety z mapami
Obraz na płótnie