Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

 
Elbląg, Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka fot. nadesłana
Rek

W Ratuszu Staromiejskim odbyła się gala i debata podsumowująca projekt „Moja podróż po krainie Praw Dziecka”. Była to wspaniała podróż po krainach dziecięcej wyobraźni inspirowanej życiem i twórczością Janusza Korczaka, który o prawach dziecka głośno mówił już na początku ubiegłego wieku.

Przekonywał między innymi, że: „Nie ma dzieci, są ludzie” i wskazywał dorosłym te najważniejsze: prawo do szacunku, prawo dla niewiedzy, dla pracy poznania, dla niepowodzeń i łez, prawo własności dziecka, prawo do tajemnic, prawo do dnia dzisiejszego i prawo do radości.
     Głównym celem projektu, w który zaangażowane były dzieci, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elbląga, wychowankowie Integracyjnej Świetlicy Romskiej, dzieci z Przedszkolna nr 8, Przedszkola nr 19, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej nr 4, było kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw, wskazanie właściwych wzorów postępowania z podkreśleniem prawa do tożsamości, godności, sprawiedliwości, równości, szacunku bez względu na pochodzenie, wyznanie czy kolor skóry oraz umożliwienie uczniom pochodzenia romskiego oraz ich kolegom z elbląskich placówek oświatowych prezentacji własnych poglądów na temat wielokulturowości i tożsamości.
     Każde działanie związane z realizacja projektu wzmacniało postawy otwartości, tolerancji, życzliwości wobec inności oraz przeświadczenie o własnej wartości i sprawności.
     W ramach projektu odbywały się spotkania tematyczne przybliżające postać prekursora praw dziecka – Janusza Korczaka, zajęcia edukacyjne zwiększające wiedzę przedszkolaków i uczniów elbląskich placówek oświatowych z zakresu praw dziecka, zajęcia edukacyjne z zakresu kultury i tradycji ludzi różnych narodowości zamieszkujących najbliższy region (mniejszości narodowe i etniczne), spotkania z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych min.: romskiej, niemieckiej, ukraińskiej, kaszubskiej.
     Projekt „Moja podróż po krainie Praw Dziecka” poszerzył wiedzę uczestników na temat ich praw, uświadamiał także, że tylko w atmosferze zrozumienia, życzliwości i przyjaźni można mówić o wielokulturowości, tolerancji i szacunku. Tylko tak można budować świat bez konfliktów, by dziecko stało się rzeczywiście jego największą wartością.
     Podczas uroczystego spotkania w Ratuszu Staromiejskim odbyło się także podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Dzieci mają swoje prawa”, który był bardzo ważnym elementem realizacji projektu. Konkurs był szansą na zaprezentowanie talentów plastycznych młodych elblążan, ale też ich spojrzeniem na prawa dzieci. Prace zachwyciły swoją dojrzałością nie tylko komisję i organizatorów konkursu, ale też osoby, które odwiedziły elbląski Ratusz Staromiejski i mogły podziwiać wystawę.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fronty lakierowane mdf biały połysk
AMK Kuchnia 12
AMK-Zabudowa przedpokoju
Zabudowy w hostelu w Gdańsku