UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obowiązek elektronicznego składania deklaracji VAT

 
Elbląg, Obowiązek elektronicznego składania deklaracji VAT
fot. Witold Sadowski, arch. portEl

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu informuje, że od 1 stycznia 2017 r. wprowadzono obowiązek elektronicznego składania deklaracji VAT dla podatników.

- zobowiązanych do zarejestrowania się jako podatnicy VAT UE,
       - będących dostawcami lub nabywcami towarów i usług objętych mechanizmem odwróconego obciążenia;
       - obowiązanych, na podstawie przepisów o podatku dochodowym, do składania deklaracji, informacji oraz rocznego obliczenia podatku za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
       Informacje podsumowujące i ich korekty – krajowe i dotyczące transakcji wewnątrzwspólnotowych i świadczonych usług, będą mogły być składane wyłącznie za okresy miesięczne za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
       Obowiązek składania deklaracji i informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej występuje począwszy od rozliczenia za pierwszy okres rozliczeniowy 2017 r. -to jest styczeń 2017 r. (termin rozliczenia do 27.02.2017r.)
       Niedopełnienie obowiązku złożenia deklaracji w formie elektronicznej, może zostać potraktowane jako naruszenie obowiązków podatkowych i skutkować podjęciem przez urząd skarbowy procedur przewidzianych w Kodeksie karnym skarbowym.
       Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek składania deklaracji VAT w formie elektronicznej zostanie wprowadzony dla pozostałych podatników VAT.
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama