Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od aktywnej integracji do samorealizacji

Elbląg, Od aktywnej integracji do samorealizacji
(fot. nadesłane)

W Milejewie się dzieje i warto o tym mówić! Tak zapewniają koordynatorzy programu "Od aktywnej integracji do samorealizacji". Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie jest właśnie w trakcie realizacji drugiej edycji tego projektu systemowego, któremu przyświeca idea aktywności i wspólnego działania,  zamiast biernego czekania.

Projekt "Od aktywnej integracji do samorealizacji" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Projekt skierowany jest do 16 osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, będących w wieku aktywności zawodowej i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, mieszkających
     na terenie gminy Milejewo.
     W tym roku uczestnicy projektu mają znów możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, a tym samym podniesienia swojego statusu zawodowego, uczestnicząc w takich kursach i szkoleniach jak: opiekunka dziecięca, opiekun środowiskowy, kurs komputerowy z obsługi programów magazynowych oraz stosowanych w rachunkowości, florystyka, bukieciarstwo, piekarz, a także prawo jazdy kat. " B".
     Realizacja szkoleń rozpoczęła się na początku września i potrwa do końca listopada.
     Oprócz tego uczestnicy projektu mają również okazje do wspólnej integracji poprzez aktywny udział w warsztatach, różnego rodzaju szkoleniach, rozmowach, spotkaniach integracyjnych, wyjazdach a także imprezach. Dzięki temu mogą bliżej się poznać oraz wymienić doświadczeniami. Okazją ku temu był zorganizowany w dniu 28 sierpnia festyn rodzinny, w którym uczestnicy programu wraz ze
     swoimi rodzinami w aktywny sposób uczestniczyli w imprezie, świetnie się wspólnie bawiąc. Rywalizowali w takich konkurencjach jak: rzut kaloszem, slalom z jajkiem, przeciąganie liny, jedzenie bitej śmietany bez użycia rąk oraz wiele innych. Wolontariuszki przygotowały dla dzieci mnóstwo gier i zabaw. Dużą atrakcją festynu była zabawa integracyjna dla dorosłych pt. "Pokaz mody", gdzie mogli wykazać się twórczą inwencją w wykonaniu oryginalnego stroju.
     Bonusem dla osób realizujących kontrakty socjalne okazał się wyjazd integracyjno-kulturalny do Multikina i do pizzerii. W ramach PAL-U odbył się 3 dniowy wyjazd rekreacyjno-edukacyjny do Gospodarstwa Agroturystycznego Ekofarma Vitalis w Zastawnie. Uczestnicy PAL-U wraz z rodzinami integrowali się w nowym środowisku. Biesiadując przy ognisku, wspólnych śpiewach, zabawach degustowali regionalne potrawy. W trakcie pobytu mogli również skorzystać z fachowych porad psychologa oraz pedagoga i wziąć aktywnie udział w
     zorganizowanych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych warsztatach psychologiczno-pedagogicznych. Wyjazd okazał się także znakomitą okazją do bliższego poznania swoich dzieci oraz podtrzymywania emocjonalnych więzi.
     Miejmy nadzieję, że dzięki aktywności jaką wykazują uczestnicy projektu większość z tych osób będzie miało szansę na wyrwanie się z kręgu pomocy społecznej, znalezienie pracy oraz zmianę sposobu życia.
Weronika Felkiewicz, koordynatorka projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Ubezpieczenia OC i AC
Samochody używane HADM Gramatowski