Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Od teraz seniorzy będą mieli taniej

 
Elbląg, Od teraz seniorzy będą mieli taniej Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do programu otrzymali taką nalepkę. To informacja dla seniorów, że właśnie w tym miejscu znajdą zniżki. Trzyma ją Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów (fot. AD)
Rek

Mniej za basen, mniej za kursy językowe i przejazd taksówką, a nawet i za fryzjera – od teraz na elbląskich seniorów czeka cały pakiet zniżek i rabatów. Zapewni je Elbląska Karta Seniora, czyli swego rodzaju kontrakt między miastem a przedsiębiorcami. Właśnie dziś (9 czerwca) zaczęła oficjalnie funkcjonować.

Program, który funkcjonuje pod nazwą Elbląska Karta Seniora, skierowany jest do tych, którzy ukończyli 60 lat. Takich osób, według danych ewidencyjnych, jest w Elblągu nieco ponad 28 tys.
     Co ciekawe, nie będzie tu żadnych dodatkowych kart czy wniosków – wystarczy pokazać dowód osobisty i legitymację emeryta- rencisty.
     - Elbląska Karta Seniora jest potrzebna, ona była postulowana, wielu seniorów o nią pytało i na pewno ucieszy ich fakt, że już jest – mówiła Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta Elbląga ds. seniorów, która brała udział w pracach nad Kartą.
     Do programu zgłosiło się 16 przedsiębiorców, ale jak mówi Teresa Urban to dużo jak na pierwszy raz.
     - Mamy również zapewnienie od kin, że dołączą do programu – dodaje. 
     Na pomysł uruchomienia takiej Karty wpadła Małgorzata Adamowicz, radna PiS. I to ona była przewodniczącą komisji, która pracowała nad jej regulaminem. Znaleźli się w niej również m.in. inni radni, wiceprezydent czy dyrektor Departamentu Społecznego. Jak wyjaśnia Małgorzata Adamowicz wszystko zaczęło się w styczniu 2014 r. Wtedy też radna złożyła interpelację dotyczącą tego programu.
     - Te bardziej konkretne prace rozpoczęły się w grudniu i trwały do lutego 2015 r. - mówiła Małgorzata Adamowicz, radna PiS. - Dużym problemem było ustalenie wieku, od którego można korzystać z Elbląskiej Karty Seniora. Mieliśmy rozbieżne poglądy na ten temat, jedni uważali, że powinno to być 65 lat, inni, że 70 lat. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w innych miastach, ostatecznie stanęło na 60 latach. Braliśmy pod uwagę wszystkie sugestie i oczekiwania osób starszych, które przekazywała nam pani pełnomocnik.
     Co z tego mają przedsiębiorcy?
     - Niektórzy myśleli, że skoro mają już ulgi dla seniorów nie muszą dołączać do programu, że to zbyteczne - wyjaśniała Teresa Urban. - A jednak to jest ważne, żeby byli w nim obecni, bo uzyskują tę nobilitację i nalepkę, która mówi, że są przyjazni seniorom. Poza tym są wymienieni na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. 
     Warto również dodać, że dotychczasowe uprawnienia dalej funkcjonują, np. bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. 
     
     Lista instytucji i przedsiębiorców, którzy przystąpili do programu:
     Centrum Sportowo- Biznesowe
     Braniewsko- Pasłęcki Bank Spółdzielczy
     Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu
     Szkoła Języków Obcych Empik School w Elblągu
     Stowarzyszenie Axel Taxi w Elblągu
     Sanatorium Ustroń, Ośrodek Magnolia, Ośrodek Tulipan w Ustroniu
     Salon Urody "Estetica" w Elblągu
     Restauracja "Cztery Poru Roku" w Elblągu
     Wyspa Skarbów w Elblągu
     La Capra, Fitness Club Calypso w Elblągu
     Restauracja Stara Karczma w Elblągu
     Hotel Beata w Muszynie
     Przedsięborstwo Usługowo- Handlowe, Andrzej Dudziński w Elblągu
     Salon Fryzjersko- Kosmetyczny Joanna Polecka w Elblągu
     Hotel Młyn w Elblągu
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini