Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych

1 marca w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią przy ul. Komeńskiego zaczął funkcjonować Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych. Szpital na tę usługę ma podpisaną Umowę z NFZ. Leczenie jest bezpłatne.

Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych jest jednostką specjalistyczną przeznaczoną do leczenia zaburzeń nerwicowych: związanych ze stresem i pod postacią somatyczną, zespołów behawioralnych związanych z zaburzeniami fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi, zaburzeń osobowości i zachowań dorosłych.
     Główną metodą leczenia stosowaną na tutejszym oddziale jest psychoterapia grupowa, w której pacjenci współdziałają ze sobą w zespołach 10-12 osobowych. Grupa dzięki relacjom w jakie wchodzą jej uczestnicy jest miejscem zdobywania nowych, korektywnych doświadczeń w stosunkach międzyludzkich, a także próbowania nowych zachowań w bezpiecznych warunkach. Stwarza możliwości do uświadamiania sobie własnych wzorców kontaktowania się z ludźmi i budowania relacji oraz poznania schematów myślenia, przeżywania, zachowania i wynikających z nich konsekwencji.
     Praca w grupie jest wspierana w procesie terapii indywidualnej oraz poprzez opiekę lekarską. W pracy korzystamy też z innych metod oddziaływań takich jak muzykoterapia, trening asertywności, psychorysunek, trening relaksacyjny, psychoedukacja, terapia zajęciowa. W obrębie oddziału funkcjonuje społeczność terapeutyczna. Psychoterapia jest poddawana superwizji.
     Oddział funkcjonuje w godzinach 7:30-15:30. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Godziny pobytu pacjentów na Oddziale Dziennym 8 - 14. Czas trwania terapii 10-12 tygodni. Podczas pobytu pacjent otrzymuje posiłek regeneracyjny.
     Podstawą do przyjęcia na oddział jest skierowanie od lekarza i posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego.
     
     Kierownik Oddziału - lek. med. Edward Dawidowicz - specjalista psychiatra
     - mgr Dorota Chwojnicka - psycholog kliniczny, psychoterapeuta
     - mgr Marta Jankowska-Filipowicz - psycholog, psychoterapeuta
     - mgr Teresa Paszylk - pielęgniarka
     
     Kontakt: telefon: 55-239 44 65
     
Małgorzata Adamowicz, specjalista ds. marketingu i promocji zdrowia
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki