Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Olimpiada Bezpieczny EL-Przedszkolak

 
Elbląg, Olimpiada Bezpieczny EL-Przedszkolak fot. nadesłana
Rek

Dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli wzięły udział w zmaganiach „Bezpieczny EL-Przedszkolak”,które dziś (9 października) rozegrano w hali MOS przy ul. Kościuszki. 11osobowe zespoły złożone z przedszkolaków reprezentujących poszczególne służby (policję, straż pożarną, straż miejską, wojsko i ratownictwo medyczne) startowały w różnego rodzaju wyścigach.

Na koniec jury orzekło, że zwycięzcami są… wszystkie drużyny przedszkolaków.
     Niebieski, biały, czerwony i kolorowy. Te cztery kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań z przedstawicielami służb mundurowych i ratownictwa.
     Pomysł zrodził się z potrzeby zwiększenia dbałości o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W działaniach pod nazwą „Bezpieczny El-Przedszkolak” wzięły udział wszystkie, 22 przedszkola działające na terenie Elbląga. Akcja rozpoczęła się w 14 września a zakończyła dziś, 9 października, olimpiadą przedszkolnych drużyn.
– Od lat kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, posiadamy certyfikat „Bezpieczne Przedszkole” i te nasze działania chcieliśmy sformalizować – mówi pomysłodawczyni projektu Danuta Pacek, Dyrektor Przedszkola nr 8 w Elblągu. - Sama realizacja projektu rozpoczęła się od kilku etapów. Najpierw był pomysł, który zrodził się wiosną br., później stworzyłam projekt. Został on zaakceptowany przez urzędników z ratusza. Dzięki współpracy z Departamentem Edukacji Sportu i Turystyki jak również z przedszkolami nr 24 i 4, udało nam się wdrożyć go w życie i koordynować.
     Dzisiejsza olimpiada sportowa przedszkolnych drużyn jest finalizacją i zwieńczeniem projektu. W policyjnej drużynie maluchów znalazły się dzieci z przedszkoli: nr 17, nr 21, nr 23 oraz nr 31. Opiekunami „niebieskiej grupy” byli policjanci dzielnicowi: Katarzyna Stankiewicz oraz Radosław Rudawski. To oni zagrzewali maluchy do zmagań i czuwali nad ich bezpieczeństwem. Wśród konkurencji znalazły się m.in. przechodzenie na czas przez kolorowy tunel oraz rowerowy slalom.
     Dzieci dla swoich przedszkoli wywalczyły rowerki biegowe. Każda z drużyn otrzymała także pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych był Urząd Miejski w Elblągu, w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 9
AMK Szkło ozdobne 7
AMK Kuchnia 11
Szkło ozdobne 7