UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni kochają Europę

 
Elbląg, Oni kochają Europę
fot. nadesłana
Reklama

14 lutego dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 12 wyraziły swoją miłość do... Europy. Uczniowie z klas IV, V, VI i VII uczestniczyli w dniu projektowym pod hasłem „Cześć, Europo" - "I love, Europa".

Inicjatywa odbyła się przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct - Olsztyn reprezentowanym przez Annę Naumczyk - Szałaj. Materiały edukacyjne oraz nagrody zapewniło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej - Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej. Ważne słowa do dzieci i młodzieży skierowała w nagraniu filmowym prof. Barbara Kudrycka, poseł do Parlamentu Europejskiego, podkreślając w swoim przesłaniu rolę edukacji europejskiej oraz istotę wspólnego dziedzictwa kultury i szacunku dla odmienności i różnorodności ludzi i narodów.
       Celem przedsięwzięcia „Cześć, Europo" - "I love, Europa" była popularyzacja wiedzy o Europie i Unii Europejskiej wśród młodzieży, zachęcanie do aktywnego, proobywatelskiego działania na rzecz swoich lokalnych społeczności, a przede wszystkim rozwijanie umiejętności pracy metodą projektu w grupach zróżnicowanych wiekowo. Po prezentacjach wybranych państw europejskich: Grecji, Włoch, Polski, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Norwegii, Hiszpanii i Francji, uczestnicy wzięli udział w niezwykle interesujących warsztatach, m. in. "(W)inny, bo inny? - o tolerancji i różnorodności krajów UE", "Europa pełna baśni", "Unia Europejska w liczbach", "Planujemy wycieczkę po UE - ozoboty, "Palcem po mapie", "Smaki Europy". Do każdej grupy projektowej trafili uczniowie z różnych klas i to oni, pod okiem nauczycieli - opiekunów warsztatu, przejęli tego dnia "dowodzenie" nad procesem edukacyjnym, udowadniając tym samym, że wykorzystanie nowych metod pracy w edukacji może odpowiadać na wyzwania przyszłości. Po zakończonych warsztatach uczniowie zaprezentowali wszystkim uczestnikom projektu swoją pracę i zatańczyli belgijkę.
      
Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama