Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Oni są wśród nas

Z racji ogłoszenia roku 2003, Europejskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych, dużo więcej mówi się obecnie o potrzebach ludzi, którzy na co dzień muszą się zmagać z niepełnosprawnością.

Wg szacunków 10 proc. ludności naszego kraju stanowią osoby niepełnosprawne. Podobne do ogólnokrajowych statystyki obowiązują również w powiecie nowodworskim, gdzie liczba ta wynosi około 4 tys. osób (powiat nowodworski liczy sobie 38 tys. mieszkańców). Jeżeli zdamy sobie sprawę, że sytuacja gospodarcza kraju stawia wysokie bariery czasami z różnych względów nie do przekroczenia dla ludzi w pełni sprawnych, to wyobraźmy sobie, jak ciężko być musi osobie niepełnosprawnej.
     W nowodworskim starostwie powiatowym odbyło się spotkanie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim, na które zaproszono osoby zajmujące się w różnym, mniejszym lub większym stopniu, problemami niepełnosprawnych.
     - Chcemy powołać Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych - powiedział starosta Mirosław Molski, a kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Dorota Betkier dodała: - Chcemy uczynić pierwszy krok w kierunku wybrania społecznej reprezentacji właśnie w tej dziedzinie.
     Pomysł na wybranie społecznej rady nie wziął się bynajmniej z potrzeby serca. Takiego organu przy powiecie wymagają znowelizowane w tej dziedzinie przepisy.
     Podczas spotkania wstępnie zostały rozdane deklaracje dla osób, które chciałyby wziąć udział w pracach społecznej rady. Deklaracje miały być dostarczone do połowy marca. Czy wtedy zostanie już utworzona rada społeczna? - Wszystko zależy od tego, czy przyjdzie rozporządzenie wykonawcze do znowelizowanej ustawy, zgodnie z którą ma zostać utworzona rada - mówi D. Betkier. Dopiero wtedy starosta wybierze 5 osób, które będą działać w radzie.
     W Elblągu od lipca 1992 roku działa z powodzeniem Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych.

OZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Różnica między Elbląską Radą Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, a radami, które nakazane przez ustawę /o rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz zatrudnianiu osób niepelnosprawnych/, nie mogą powstać dopóki "nie przyjdzie rozporządzenie wykonawcze", jest ogromna i zasadnicza. - ERKON powstał "oddolnie" - z potrzeby stanowienia osób niepełnosprawnych o sobie i wyłonienia reperezentacji środowiska na zewnątrz. Do rad powoływanych z mocy ustawy przy samorządach, w skrajnych wypadkach, może nie wejść nawet jedna osoba niepełnosprawna. Naprawdę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2003-03-14)
 • A może by tak, mniej gadać a zobaczyć realia. Na wózku nie można wjechać do 70% sklepów w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gibi(2003-03-15)
 • NIe podoba mi sie takie dzielenie na ONI i MY. TO jest takie budowanie muru miedzy ludzmi . Jesteśmy po prostu my - ludzie , nie ważne, czy mali , duzi , piegowaci , poruszający sie na wózkach , czy na własnych mogach. Kargul miał rację , dzieląc ludzi na dwie kategorie- głupich i mądrych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Maja R.(2003-03-15)
 • Ile w Polsce jest Rad i Stowarzyszeń-tego by nikt nit policzył i to wszystko"społecznicy"-możni tego kraju przestancie się osmieszać,zmieńcie lekarza bo ten co Was leczy to oszukuje-nie ta diagnoza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-04-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Plecaki i tornistry
Pieczątki Trodat