UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Orkiestra wojskowa poszukuje muzyków

 
Elbląg, Orkiestra wojskowa poszukuje muzyków
fot. st.chor. Jacek Buczek

Orkiestra Wojskowa w Elblągu jest jedną z najstarszych orkiestr wojskowych w Polsce – jej powstanie datuje się na maj 1944 roku. Obecnie orkiestra ogłasza nabór na stanowisko: muzyka instrumentalisty w sekcji dętej blaszanej: waltornia i puzon.

W okresie drugiej wojny światowej orkiestra wykonywała różne zadania: brała udział w zabezpieczeniu uroczystości pogrzebowych poległych żołnierzy, opatrywała rannych oraz oczyszczała szlaki komunikacyjne. Do roku 1949 orkiestra stacjonowała w Gdańsku. Rozkazem wyższych przełożonych w maju tego samego roku została podzielona na trzy orkiestry i przeniesiona do Elbląga, Malborka i Braniewa. W roku 2017 orkiestra obchodzić będzie 73. rocznicę powstania.
       Orkiestra Wojskowa z Elbląga wielokrotnie brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych - Musikparade w Niemczech oraz na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w St.Quentin we Francji. W kraju elbląska orkiestra wielokrotnie uczestniczyła w przeglądach i festiwalach orkiestr Wojska Polskiego: Świeradów Zdrój 2005r.- 2. miejsce w konkursie orkiestr, Giżycko 2009r., Bartoszyce 2010r., Giżycko 2012r. – 1. miejsce i tytuł laureata konkursu, Przemyśl 2013r., Gdynia 2012r. i 2013r., Warszawa 2016r., Świeradów Zdrój 2016r.
       Obecnie Orkiestra Wojskowa w Elblągu ogłasza nabór na stanowisko muzyka instrumentalisty w sekcji dętej blaszanej: waltornia i puzon.
       Prosimy o przesyłanie swojej aplikacji do 17 marca na adres mailowy: orkiestrawojskowaelblag@wp.pl
       Więcej informacji udziela: dowódca - kapelmistrz kpt. Maciej Skrzypczak pod nr tel. 261-312-130, 261-312-128.
      
st.chor. Jacek Buczek, OW Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No to już jest szczyt bezczelności umieszczać na forum taki artykuł. Żołnierzom całkiem się już w głowach się poprzewracało i to nie od nadmiaru zajęć. Zapomnieli jeszcze dopisać:wymagania, jakie powinien spełniać kandydat:wykształcenie muzyczne, służba wojskowa niekoniecznie, a nawet niewskazana, 3500-4000zł na początek na rękę, mundurówka, dodatek za brak mieszkania, praca teoretycznie od 7.30 do 15.30,występy jak łatwo policzyć, średnio raz w roku. a zamiast poligonu-narty w Zieleńcu. Przyszły muzyk może być pacyfistą, prawdopodobnie nigdy nie dotknie żadnej broni. A czy słyszał ktoś o naborze do orkiestry elbląskiej Straży Pożarnej, czy Policjij? Pozdrawiam serdecznie emerytów pilnujących koszar.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 10
  Bobson(2017-02-21)
 • No tak, nie ma obowiązkowej służby, to nawet muzyków brakuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2017-02-22)
 • A ty bobson na czym grasz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Antybobson (2017-02-22)
 • A jaki w tym szczyt bezczelność? Chyba dobrym jest,że każdy ma możliwość dowiedzenia się o tym, że jest przeprowadzany taki nabór,równe szanse....A na temat warunków pracy się nie wypowiem,bo nie mam o tym pojęcia, w przeciwieństwie do Pana/Pani...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Jajaja(2017-02-22)
 • Chciałby na czymś, ale nie potrafi...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Xyza(2017-02-22)
 • Jak kolego\koleżanko "Bobson" skończysz szkołę muzyczną, później studia muzyczne, ćwicząc na instrumencie codziennie przez 20 lat po 5-6 godz dziennie to pogadamy. Świadomość specyfiki pracy muzyka w orkiestrze kolegi\koleżanki "Bobson" widzę jest mizerna, zapewne wynika to z braków w wykształceniu. Widzę zazdrość bierze górę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Muzykancik:)(2017-02-22)
 • @Bobson - Skoro w tej orkiestrze jest tak pięknie i cudownie to dlaczego sam nie weźmiesz instrumentu do ręki i się nie zgłosisz co? Nie jestem muzykiem ale wiem ile czasu, energii i poświęcenia potrzeba, żeby móc wystąpić na scenie. Nikt nikomu nie bronił uczyć się grać na instrumencie. Jak oni od dzieciaka zapierniczali po ileś godzin dziennie z trąbką w ręce, ty dłubałeś w nosie i popijałeś piwko na koszt rodziców. Poza tym teraz jak schodzisz z kasy w biedronce to idziesz do domu, masz spokój i nic cie nie interesuje, nie musisz stać, marznąć i moknąć na dworze w soboty, niedziele i święta. Nie miej prosze żalu dupy do wszystkich, tylko zacznij coś robić to może i ty będziesz miał tak "kolorowo".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  StaraBobsona(2017-02-22)
 • Miej jeszcze pretensje do Straży Piżarnej że za małi pożarów...tępak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  gośc123(2017-02-22)
 • Tak...i do żołnierzy, że nie ma wojny....slabo Bobson.... Nie tedy droga..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Xyzaa(2017-02-22)
Reklama