UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostatni sprawdzian

 
Elbląg, Ostatni sprawdzian
fot. nadesłana

Od wielu miesięcy żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) przygotowywali się do certyfikacji. W tym czasie doskonalili swoje procedury i wiedzę, brali udział w ćwiczeniach i szkoleniach w kraju i za granicą oraz zgrywali się w komórkach organizacyjnych dowództwa.

26 listopada, na placu apelowym w Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W w Elblągu, żołnierze dywizji rozpoczęli swój udział w drugim etapie ćwiczenia pk. „Anakonda-18” - ćwiczeniu dowódczo-sztabowym wspomaganym komputerowo. Podczas ćwiczenia poddawani są również najważniejszemu sprawdzianowi – certyfikacji. W skład komisji organizowanej przez Allied Land Command (LANDCOM) wchodzą reprezentanci Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód (ang. MNCNE - Multinational Corps Northeast), Wielonarodowej Dywizji Południowy - Wschód (ang. MND-SE - Multinational Division South - East), NATO Rapid Deployable Corps - Turkey (NRDC-T), NATO Rapid Deployable Corps - Spain (NRDC-SP) oraz Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
     Podczas ćwiczenia żołnierze dowództwa dowodzą jednostkami z różnych krajów podczas działań o wysokiej intensywności. Realizują również, m.in., zadania w ramach współpracy cywilno-wojskowej. 3 grudnia żołnierze oddziału CIMIC (ang. Civil-Military Co-operation), w ramach ćwiczenia „Anakonda – 18”, zorganizowali i przeprowadzili spotkanie w Referacie Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Elblągu. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Za pomoc serdecznie dziękujemy. Certyfikacja zakończy się 6 grudnia.
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A ja już wiem jaki będzie finał. Będzie certyfikacja. Mydlenie oczu podatnikom. Czemu mamy utrzymywać niedowartościowane wojsko, które potrafi być tylko roszczeniowe. A to dodatki, a to mieszkania, a to imprezki za nasze pieniądze. A potem pan pułkownik powie: bronię Ojczyzny. Pewnie do pierwszego wystrzału. Motto Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego Federacji Rosyjskiej brzmi: "Po nas tylko cisza".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 6
  MarekAureliusz!(2018-12-04)
 • Mars007 Ręce opoadają jak sie patrzy na nasze wojsko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 7
  Mars007(2018-12-04)
 • Pan Andrzej Duda Prezydent Rzeczpospolitej Polski powiedział, że wysyła kutry rybackie na pomoc Ukrainie a Antoni z Miśkiem już lecą karakalem. Z motyką na słońce i zręką w nocniku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  ogórek(2018-12-04)
 • Imprezki za twoje pieniądze??? Informuję cię dzbanku że wojsko Również płaci podatki. Widzę że sypiesz cytatami... Też ci jeden sprzedam ,,Naród, który nie chce karmić własnej armii, będzie karmić cudzą" Znasz ten cytat? Wiesz czyje to słowa? Obyś nie poznał ich znaczenia nigdy na własnej skórze...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  Wiarus...(2018-12-05)
 • @Wiarus... - Do Wiarus. .. - jak widać słabo karmi swoją armię, skoro musi utrzymywać obce wojska na swoim terytorium. Nie rozumiesz przytoczonego przez siebie cytatu. Jeśli Państwo nie potrafi obronić się własna armią, to co to za armia? Państwo z mocną armią nie potrzebuje pomocy z zewnątrz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  KapitanSowa(2018-12-05)
 • @Wiarus... - Do wiarus. .. Właśnie pokazałeś szacunek do podatnika. .. Wszystkie przywileje bym wam odebrał. W chwili obecnej nie stanowicie żadnej wartości dodanej dla bezpieczeństwa naszego kraju. Jedyną grupą cokolwiek robiąca w wojsku jest korpus szeregowych. Reszta to zwykle lesery, które nie potrafią nawet egzaminu z wychowania fizycznego zaliczyć. Jesteście wyłącznie beneficjentami budżetu. Wasza wartość bojowa jest znikoma. Jak tak bardzo lubisz cytaty, to znowu Ci uczony jeden zacytuję: wojnę wygrywają rezerwy, żołnierzyku. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  MarekAureliusz!(2018-12-05)
 • @Wiarus... - Przy takiej armii, i tak w razie co, wszyscy poznamy na własnej skórze. Defiladki wszędzie jak przed wojną, potem 2 tygodnie i po ptokach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2018-12-05)
 • Stulić pyski ruskie trolle!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  Wp(2018-12-05)
 • Ręce opadają jak się patrzy na komentarze elbląskiego lewactwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Gość36(2018-12-05)
 • Coś ci się po......ło ogórek, carakale to za PO miały być. W Deutsch Tefałenie nie mówili pacanie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  Gość 36(2018-12-05)
 • "Po nas tylko cisza" ha ha ha a może po nas już tylko zgliszcza na dziesiątki lat. Zafascynowany fanatyzmem mareczek aureliuszek ha ha ha pocieszne duże dziecko. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kobietta(2018-12-06)
Reklama