Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pakiet Wsparcia

To cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do działaczy nieformalnych grup młodzieżowych, liderów organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych działalnością w ramach trzeciego sektora. Pierwszy cykl szkoleń odbędzie się w przyszłym tygodniu. Ich uczestnicy poznają podstawy księgowości, pisania projektów, zarządzania projektem oraz dowiedzą się, jaką rolę pełni lider w zespole. Zobacz szczegóły.

4 grudnia - Księgowość w NGO
     Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy na temat rozliczania środków pochodzących z dotacji unijnych, a w szczególności dostosowanie planu kont w zakresie projektów współfinansowanych ze środków pomocowych, ewidencja księgowa oraz opodatkowanie dochodów pochodzących z funduszy z Unii Europejskiej. Uczestnicy wyniosą ze szkolenia praktyczną wiedzę na temat zasad dotyczących rozliczania dotacji. Dodatkowo zostanie poruszony temat darowizn i jednego procentu dla organizacji pożytku publicznego.
     Zajęcia poprowadzi Dorota Tarazewicz - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na co dzień główny księgowy w Fundacji Rozwoju Regionu Łukta oraz w Związku Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”. Związana z sektorem pozarządowym od trzech lat. Szkolenie będzie prowadzone metodami warsztatowymi.
     
     5 grudnia - Zarządzanie projektem
     Uczestnicy szkolenia między innymi dowiedzą się, jak planować pracę z projektem oraz jak zarządzać zespołem realizującym działania.
     
     6 grudnia - Jak poprawnie pisać wnioski
     Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak poprawnie wypełniać wnioski składane w ramach ogłaszanych konkursów, oraz poznają najczęściej popełniane błędy. Ważnym elementem szkolenia będzie prezentacja zasad współpracy między samorządem Elbląga a organizacjami pozarządowymi, ze szczególnym uwzględnieniem wniosku oraz karty ocen, na podstawie której układane są listy rankingowe dotowanych organizacji.
     
     8 grudnia - Rola lidera w grupie
     Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jaką rolę w zespole odgrywa lider, jak pracować z trudnymi osobami w zespole, oraz poznają kilka narzędzi rozwiązywania sytuacji konfliktowych.
     
     Wszystkie szkolenia odbędą się w siedzibie Centrum Współpracy Transgranicznej przy ul. Warszawskiej 55. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu przy ul. Komeńskiego 42, pod nr tel. 055 643 43 12 oraz drogą elektroniczną biuro@cop.elblag.pl.
     
     Działanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI