Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Malborska od tyłu... Malborska od tyłu...

Pakiet Wsparcia

To cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do działaczy nieformalnych grup młodzieżowych, liderów organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych działalnością w ramach trzeciego sektora. Pierwszy cykl szkoleń odbędzie się w przyszłym tygodniu. Ich uczestnicy poznają podstawy księgowości, pisania projektów, zarządzania projektem oraz dowiedzą się, jaką rolę pełni lider w zespole. Zobacz szczegóły.

4 grudnia - Księgowość w NGO
     Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy na temat rozliczania środków pochodzących z dotacji unijnych, a w szczególności dostosowanie planu kont w zakresie projektów współfinansowanych ze środków pomocowych, ewidencja księgowa oraz opodatkowanie dochodów pochodzących z funduszy z Unii Europejskiej. Uczestnicy wyniosą ze szkolenia praktyczną wiedzę na temat zasad dotyczących rozliczania dotacji. Dodatkowo zostanie poruszony temat darowizn i jednego procentu dla organizacji pożytku publicznego.
     Zajęcia poprowadzi Dorota Tarazewicz - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na co dzień główny księgowy w Fundacji Rozwoju Regionu Łukta oraz w Związku Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”. Związana z sektorem pozarządowym od trzech lat. Szkolenie będzie prowadzone metodami warsztatowymi.
     
     5 grudnia - Zarządzanie projektem
     Uczestnicy szkolenia między innymi dowiedzą się, jak planować pracę z projektem oraz jak zarządzać zespołem realizującym działania.
     
     6 grudnia - Jak poprawnie pisać wnioski
     Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak poprawnie wypełniać wnioski składane w ramach ogłaszanych konkursów, oraz poznają najczęściej popełniane błędy. Ważnym elementem szkolenia będzie prezentacja zasad współpracy między samorządem Elbląga a organizacjami pozarządowymi, ze szczególnym uwzględnieniem wniosku oraz karty ocen, na podstawie której układane są listy rankingowe dotowanych organizacji.
     
     8 grudnia - Rola lidera w grupie
     Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jaką rolę w zespole odgrywa lider, jak pracować z trudnymi osobami w zespole, oraz poznają kilka narzędzi rozwiązywania sytuacji konfliktowych.
     
     Wszystkie szkolenia odbędą się w siedzibie Centrum Współpracy Transgranicznej przy ul. Warszawskiej 55. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu przy ul. Komeńskiego 42, pod nr tel. 055 643 43 12 oraz drogą elektroniczną biuro@cop.elblag.pl.
     
     Działanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Plecaki i tornistry
Pieczątki Trodat
Szkolna Wyprawka