Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Papierowe warsztaty

Elbląg, Papierowe warsztaty Zdjęcia z archiwum Biblioteki Elbląskiej.

Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej przygotowała „papierowe” warsztaty. Zajęcia wprowadzają dzieci i młodzież w świat książki oraz zapoznają z ciekawymi technikami plastycznymi. Wśród atrakcji znajdzie się również projekcję filmu „Legendy elbląskie" zrealizowanego podczas warsztatów „Papierowy Lala land". Zajęcia odbywają się w piwnicach Biblioteki Elbląskiej, w pomieszczeniu stylizowanym na średniowieczne skryptorium, w którym dzieci poczują klimat epoki i warunki pracy ówczesnych skrybów.

Książka średniowieczna
     Podczas dwóch zajęć w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych każde spotkanie, dzieci zgłębiają techniki związane w wykonaniem średniowiecznego kodeksu. Każdy uczestnik zaczyna warsztaty od zaczerpnięcia papieru, poznaje techniki zdobienia i ilustrowania książek (ilustracje w oparciu o legendy elbląskie), zszywa wcześniej zaczerpnięte ozdobione karty i kończy zajęcia na wykonaniu bogato zdobionej obwoluty. (2 warsztaty x 2 godz. lekcyjne – 6 zł/osoba)
     
     Książkowe wariacje
     Blok dwóch spotkań warsztatów w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych każde spotkanie. Podczas tych warsztatów dzieci tworzą nowoczesną, awangardową książkę. W trakcie pierwszego spotkania uczestnicy własnoręcznie będą czerpali kilka kartek papieru z różnymi „dodatkami”, takimi jak suszone kwiaty i zioła, tworzącymi nowe walory artystyczne papieru. Na kolejnym spotkaniu uczestnicy zdobią je ilustracjami, posługując się np. techniką kolażu, grafiką, malarstwem itp. Podczas tych zajęć uczniowie mogą wykorzystywać do zdobienia kartek piórka, korę drzew, koraliki i inne ciekawe materiały. Następnie uczestnicy warsztatów zszywają kartki i wykonują niepospolitą oprawę książki. (2 warsztaty x 2 godz. lekcyjne – 6 zł/osoba)
     
     Papierowe cuda
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Podczas zajęć uczestnicy wykonują okolicznościowe kartki np. świąteczne, imieninowe, urodzinowe czy zaproszenia. Materiały wykorzystane na zajęciach to: papier czerpany, kolorowy karton, suszone rośliny, tkaniny. Powstałe w ten sposób kolaże są efektownym prezentem, a w dzieciach rozbudzają wyobraźnię i twórcze myślenie. (1 warsztat x 2 godz. lekcyjne – 4 zł/osoba)
     
     Średniowieczne skryptorium
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Na zajęciach uczestnicy na ręcznie czerpanej kartce wykonują inicjał, czyli bogato zdobioną literę. (1 warsztat x 2 godz. lekcyjne – 4 zł/osoba)
     
     Papierowy misz-masz
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Na zajęciach uczestnicy samodzielnie czerpią papier z dodatkiem suszonych kwiatów, ziół itp. (1 warsztat x 2 godz. lekcyjne – 3,50 zł/osoba)
     
     Ręczne czerpanie papieru
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Pokaz ręcznego czerpania papieru oraz samodzielne wykonanie przez każdego z uczestników kartki papieru. (1 warsztat x 2 godz. lekcyjne – 2,50 zł/osoba)
     
     Papier mache
     Dwa spotkania w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z ciekawą techniką wytwarzania form przestrzennych z masy papierowej. Technika ta jest wykorzystywana m.in. w teatrze do wykonywania masek, elementów dekoracji. Na pierwszym spotkaniu uczniowie wykonują drobne rzeźby i figurki, które na następnych zajęciach pokrywają farbami. (2 warsztaty x 2 godz. lekcyjne – 4 zł/osoba)
     

 


     Warsztaty artystyczne origami
     Podczas zajęć jedno lekcyjnych uczniowie zapoznają sie z niezwykle ciekawą umiejętnością jaką jest artystyczne składanie papieru pozwalające wyczarować z kartki papieru zwierzątka i najróżniejsze rzeczy. (1 warsztat x 1 godz. lekcyjna – 3 zł/osoba)
     
     Ręką pisanie
     W trakcie zajęć uczestnicy próbują zmierzyć się z pracą średniowiecznego skryby - piszą na papierze czerpanym prawdziwym gęsim piórem, a następnie potwierdzają „autentyczność” dokumentu pieczęcią lakową. (1 warsztat x 1 godz. lekcyjna – 4,50 zł/osoba)
     
     
     Film „Legendy elbląskie" jest efektem warsztatów prowadzonych podczas wakacji. W pierwszym bloku zajęć uczestnicy wykonali papierowe lalki bohaterów elbląskich legend, w które uczestnicy bloku drugiego tchnęli ducha przygotowując przedstawienie teatru lalkowego. Lalki zostały wykonane w technice papier mache – jednej z tradycyjnych technik wytwarzania lalek teatralnych. Następnie pod okiem instruktorów teatralnych przygotowane zostały stroje z epoki, w której osadzona była opowieść.
     
     Na wszystkie warsztaty mogą zapisywać się grupy nie przekraczające 25 osób. Zgłoszenia do udziału w warsztatach i na film pod numerem tel. 611-31-55, e-mail: ewa.p@bibliotekaelblaska.pl lub osobiście w Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej, przy
     ul. Św. Ducha 3-7 (III piętro).
     
     Mówi Ewa Prelewska z Biblioteki Elbląskiej:

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO