Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Iść, czy nie iść? Iść, czy nie iść?

Partnerstwo dla bezrobotnych

Od 1 kwietnia trwa realizacja projektu „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest poszerzenie współpracy poszczególnych partnerów projektu na rzecz osób bezrobotnych.

W projekcie uczestniczą: Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, Centrum Pracy i Pomocy, Centrum Kształcenia Praktycznego, NSZZ „Solidarność” Zarząd Regionu Elbląg, Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Oddział Zamiejscowy w Elblągu, Ochotniczy Hufiec Pracy i Urząd Miasta Elbląg.
     W lipcu w każdej instytucji zostały przygotowane Punkty Publicznego Dostępu do informacji dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Punkty mieszczą się w: ERKON, ul. Zw. Jaszczurczego 15; NSZZ „Solidarność”, ul. 1 Maja 2; Gminnym Centrum Informacji, ul. Bema 54; Urzędzie Miasta, ul. Łączności 1; Powiatowym Urzędzie Pracy, ul. Saperów 24 oraz w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, ul. Junaków 2.
     Z końcem sierpnia zostanie udostępniona strona internetowa, która między innymi zawierać będzie oferty szkoleniowe, oferty pracy, bazę danych o klientach instytucji rynku pracy oraz dane dla pracodawców.
     Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006. Jego realizacja potrwa do końca lutego 2008 r.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "..poszerzenie współpracy (ERKONu, CPiPu, CKPu, NSZZtuEl, PUPu, WUPu, OHPu i UMEla) na rzecz osób bezrobotnych." od1kwietnia^_^ już "zostały przygotowane Punkty Publicznego Dostępu do informacji", a wkrótce bedzie strona internetowa.. Niooo, być może do końca tej akcji (rok2008) doczekamy się jeszcze innych, równie efektownych i efektywnych działań ~_~
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2006-08-17)
 • Ciekawa sprawa - nowe pieniądze do przepuszczenia i to nie własne tylko unijne.Nie można zmarnowć takiej okazji! Otworzcie więcej biur i fundacji zajmujących się niczym. Jedna strona internetowa to zbyt mało. Zróbcie dwie a może jakiś portal? Czego chcecie uczyć bezrobotnych? O czym ich informować? A może chcecie nauczać sztuki przetrwania w elbląskim piekiełku? Co do tej pory zrobiły elbląskie władze z prezydentem H.Słoniną na czele ze zmorą bezrobocia? Nic! I nic nie zrobią. Poczekają aż wszyscy w wieku produkcujnym wyjadą za granicę i problem sam się rozwiąże.I w statystykach nt bezrobocia będzie wszystko grało jak zostaną sami emeryci i renciści i będzie klawo i nie będzie problemu.Nie ma nic fajniejszego nad przepuszczanie łatwej kasy i wpuszczanie ludzi w kanał. Pamiętajmy, że nadchodzi czas, kiedy "władza" będzie potrzebować naszych głosów. Nie bądźmy głupi - niech zapracują na nie konkretnymi posunięciami, a nie samymi obietnicami nierealnych cudów. Nie od dzisiaj "władza" ma ludzi za tępych frajerów.A może tak dosyć tego już!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  banita(2006-08-19)
 • Banita, dobrze napisałeś, miejsc pracy z tego projektu nie przybędzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szukająca pracy(2006-08-20)
 • Pracodawcy wyrywają sobie włosy z głowy, bo nie mogą znaleźć pracowników, bezrobotni nic sobie nie wyrywają, bo nie mają kasy na nowy grzebień (stary się wyszczerbił), więc ronią tylko łzy. Może instytucje rynku pracy pomogą jednak jednym i drugim się spotkać? A czy "zaiskrzy"? To już będzie zależało od różnych rzeczy, ale podobnie, jak w każdym dobrym związku - trzeba znaleźć właściwą osobę i... być właściwą osobą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2006-08-21)
 • obserwatorr e trzymają stronę prywaciarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwatorr(2006-08-21)
 • obserwatorr tak,to prawda,ze nie ma pracy dla tych którzy nie chcą pracowac za od 640-750 zł po 12 godz\in dziennie łacznie wpraca w soboty i niuedziele.Gdz\ie Prezesem Firmy jest rownież Dyrektorem,czyli kontroluje sam siebieBeż rejestracji i żadnego ubezpieczenie4.Czy Ci madrzy od spraw dla be4zrobotnych są ślepi albo biorą w łape.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwatorr(2006-08-21)
 • Dobre sobie - aktywują bezrobotnych, zeby polatali sobie po Elblągu w poszukiwaniu pracy , a pracy it ak nie będzie bo nie powstają nowe miejsca pracy ani zakłady pracy ( czy ktoś to może w końcu zrozumie i przestanie wydawać pieniądze na beznadziejne projekty, które dają zatrudnienie urzędasom ))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-08-23)
 • To żeby powiedzieć czy czytał pan ogłoszenia w PUP-ie a może w gazecie potrzeba, aż takich środków czy może chodzi o kasę dodatkową i o pokazanie a jednak się kręci czyt. coś robimy tylko co z tego robienia wynika ? bo spadku bezrobocia nie widać ... przepraszam widać Kazek z Manią już nie są bezrobotni bo przeczytali ogłoszenie w gazecie ... w Times- ie w Londynie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  juz nie bezrobotny(2006-08-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II