Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Partnerzy CIA w Polsce

 
Elbląg, Partnerzy CIA w Polsce
fot. nadesłana
Rek

W dniach 11-15 listopada w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym spotkali się partnerzy projektu Career In Art. Partnerstwo tworzy 6 szkół z Polski, Rumunii, Belgii, Turcji, Słowacji i Słowenii.

Projekt skupia się na przygotowaniu uczniów liceów plastycznych, lub szkół średnich z klasami artystycznymi do zawodu artysty. Nasi uczniowie muszą rozwijać swoją pasję, jednakże, muszą rozumieć potrzeby, wymagania i zasady rządzące obecnym rynkiem pracy. Współczesny artysta zna historię sztuki, różne techniki artystyczne – te obecne i z przeszłości, jest twórczy, gotowy do eksperymentowania i wie co chce robić. Oprócz tego posługuje się językami, żeby sprzedawać swoją twórczość za granicą, jest biegły w nowoczesnych technologiach i ciągle uczy się, aby podwyższyć swoje kwalifikacje i umiejętności. Tego wszystkiego młody artysta-uczeń będzie mógł się uczyć w naszym projekcie.
     W czasie 3 lat projektu zaplanowanych jest wiele spotkań nauczycieli i uczniów. Tym razem w Polsce 12 pedagogów ze szkół partnerskich pracowało nad dokumentacją projektu. To pierwsze spotkanie było konieczne, aby dopracować wszystkie główne założenia projektu i szczegółowo omówić najbliższe zadania: stworzenie logo projektu, powstanie słownika terminów plastycznych w siedmiu językach i filmów o lokalnych artystach. Uzgadnialiśmy sposoby o wdrażania projektu i metody popularyzowania jego rezultatów, między innymi poprzez stworzenie strony internetowej. Spotkanie było długie, twórcze i owocne.
     W tym krótkim czasie zdołaliśmy pokazać naszym gościom odrobinę naszego wspaniałego dziedzictwa kulturowego. Zobaczyli Starówkę w Gdańsku i Muzeum Bursztynu, zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, który wywarł na nich niesamowite wrażenie. Z naszych lokalnych elbląskich zabytków najbardziej podobała im się Galeria El oraz wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego z pracowni serigrafii i oczywiście Katedra Świętego Mikołaja. Partnerzy z Turcji przyjechali 10 listopada i obserwowali obchody Dnia Niepodległości przy Ratuszu Staromiejskich, co było dla nich nie lada atrakcją. W elbląskich restauracjach popróbowali smacznej, polskiej kuchni.
     Spotkanie było bardzo udane, zarówno pod względem wytężonej pracy jak i rozwoju kulturowego, poznania Polski i jej obyczajów. Z niecierpliwością czekamy na przyjazd uczniów, który odbędzie się w marcu 2015 roku.
Joanna Jastrzębska, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej
Czytnik kart kryptograficznych Mini