Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze kulturalnie podzielone

 
Elbląg, Pieniądze kulturalnie podzielone
fot. Michał Skroboszewski, arch. portel

Ratusz podzielił pieniądze przeznaczone na kulturalne wydarzenia w naszym mieście. Na letnie imprezy wyda 98 tys. zł. Kwotą 79 tysięcy wsparto inne inicjatywy na rzecz kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego.

Pieniądze z budżetu miasta otrzymały organizacje pozarządowe, które zorganizują kulturalne wydarzenie w mieście. Nie ma więc w tym spisie miejskich instytucji kultury takich jak Elbląska Orkiestra Kameralna czy Galeria EL, ponieważ one otrzymują pieniądze z innej puli.
     Stosunkowo dużymi pieniędzmi (jak na kulturę) ratusz wspomógł „kulturalne” imprezy mające odbyć się w okresie wakacyjnym. Prawie 31 tys. złotych dostała Elbląska Spółdzielnia Socjalna Wehikuł Czasu z przeznaczeniem na jubileuszowy X Festiwal Wikingowie z Truso w Elblągu. W muszli koncertowej w Bażantarni znów zabrzmi muzyka – na letnie koncerty Elbląskie Towarzystwo Kulturalne pozyskało 20 tys. zł. Na temat smoczych łodzi można prowadzić wielogodzinne dyskusje. Czy wyścigi te są bardziej imprezą sportową czy też kulturalną. Lepiej jednak wsiąść na łódź i złapać za wiosło. Własnej floty smoczych łodzi miasto jeszcze nie ma, ale wyścig i tak się odbędzie. Na ten cel oddział Ziemi Elbląskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego otrzymał 10 tys. złotych. Pełne zestawienie kto, ile i na co dostał dostępne znajdziesz tutaj. Ratusz na letnie imprezy kulturalne wydał 98 tys. zł.
     Na imprezy odbywające się poza okresem wakacyjnym przeznaczono mniejszą kwotę – 79 tys. zł . Kwotą tą podzielą się organizatorzy inicjatyw z dziedziny kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego. Niekwestionowanym zwycięzcą w tej kategorii jest Stowarzyszenie Alternatywni, które już planuje szóstą edycję Festiwalu Literackiego „Wielorzecze”. Na ten cel otrzymało 20 tys. zł. Drugie miejsce i 15 tys. złotych otrzymał chór Cantata na wspieranie działań edukacyjno – artystycznych. Na podium zmieściło się jeszcze stowarzyszenie Viva Art, które pozyskało 9 tys. na organizację Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Pełne zestawienie znajdziesz tutaj. Warto zwrócić uwagę na projekty, które nie otrzymały dofinansowania z miejskiej kasy. PTTK chciało stworzyć komiks historyczny, ale pieniędzy będzie musiało poszukać w innych źródłach. Bicie rekordu Guinnessa w pleceniu najdłuższej liny prawdopodobnie odbędzie się w ramach wikińskiego festiwalu – osobnej dotacji na ten cel nie przyznano. Elbląg nie wesprze finansowo wydania katalogu prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym oraz eventów, które chciały zorganizować Fundacje „Perła Baroku” oraz „Nowoczesny Konin”.
     22,5 tys. zł otrzymały też dwie organizacje, które chciałyby uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Na wydarzenie pn. „Polska Niepodległa” Stowarzyszenie Lazarus otrzymało 10 250 zł, „Moja Niepodległa” Spółdzielni Socjalnej Idea została wsparta kwotą 12 250 zł.
     
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Dispersion Soft
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Clinex Grill