Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień Niepodległości 2018 Dzień Niepodległości 2018

Pieniądze na wspólne projekty

Organizacje pozarządowe, które przygotują projekty z partnerami z obwodu kaliningradzkiego i Niemiec, mogą starać się o dotację. Pieniądze na ten cel ma Fundacja Batorego i Fundacja Roberta Boscha. Termin składania wniosków upływa 31 lipca.

- Po rozszerzeniu Unii Europejskiej na wschód obwód kaliningradzki stał się rosyjską enklawą wewnątrz Unii, zagrożoną izolacją i wieloma problemami społecznym, takimi jak: ubóstwo, bezrobocie, narkomania i alkoholizm, itd. - mówi Jakub Boratyński, szef programów międzynarodowych Fundacji Batorego. - Doświadczenia polskich organizacji pozarządowych mogą być bardzo pomocne w przeciwdziałaniu tym negatywnym zjawiskom, a wspólne projekty z partnerami ze Wschodu i Zachodu mogą skutecznie przeciwdziałać izolacji, przyczyniając się do rozwijania trwałej współpracy i wzajemnego uczenia się.
     W ramach programu przyznawane będą dotacje na najlepsze projekty partnerskie przygotowywane wspólnie przez organizacje z obwodu kaliningradzkiego, Polski i Niemiec. Program kierowany jest szczególnie do tych organizacji, które posiadają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów społecznych na swoim terenie i chcą podzielić się swoją wiedzą oraz osiągnięciami z partnerami ze Wschodu. Projekty dotyczyć mogą różnych dziedzin (od zwalczania bezrobocia, przeciwdziałania uzależnieniom, pomocy grupom najsłabszym, pracy z niepełnosprawnymi, ludźmi starszymi i dziećmi, po działania proekologiczne, obronę praw człowieka, rzecznictwo interesów grup społecznych, czy kontrolę instytucji publicznych).
     Wnioski można składać do 31 lipca. Więcej informacji nt. projektu, a także oferty organizacji poszukujących partnerów można znaleźć na stronie internetowej Fundacji im. Stefana Batorego: www.batory.org.pl. Każda organizacja poszukująca partnerów może umieścić tam swoją ofertę.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna