UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po raz kolejny nadadzą TON

Elbląg, Po raz kolejny nadadzą TON

Cykl imprez, które na stałe wpisały się w kalendarz elbląskich wydarzeń, już od 25 lat jest okazją do corocznej integracji środowisk osób z niepełnosprawnościami. Przed nami Tydzień Osób Niepełnosprawnych.

Wydarzeniem zapowiadającym obchody Tygodnia Osób Niepełnosprawnych jest przemarsz, który rozpocznie się 25 maja o godzi. 11 w parku Planty, a zakończy przed Ratuszem Staromiejskim, gdzie nastąpi wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Mój Elbląg”.
       Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w obchodach święta niepełnosprawnych, na pewno się nie zawiodą. Tegoroczny Festyn Inauguracyjny odbędzie się wśród zieleni elbląskiego lasu. Odległość nie stanowi problemu: w dzień festynu z parkingu przy ul. Karowej – przy lodowisku (o godz. 10:00 i 10:45) wyjadą dodatkowe niskopodłogowe autobusy, którymi w godzinach popołudniowych (16:15 i 16:45) będzie można wrócić do centrum.
       Na przybyłych do Bażantarni gości czeka wiele atrakcji m.in. warsztaty artystyczne, modelarskie i muzyczne, a także przejażdżki konne, pokaz szermierki oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Festyn będzie okazją do zapoznania się z ofertą organizacji pozarządowych oraz działalnością środowisk osób niepełnosprawnych. Integracji ma służyć wspólne ognisko z kiełbaskami, a łasuchy na pewno znajdą coś dobrego w kawiarence z ciastami.
       Festyn w Bażantarni to nie wszystko. W kolejnych dniach na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje przygotowane przez organizacje wspierające i zrzeszające osoby niepełnosprawne w Elblągu. Organizowany przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych TON rozpocznie się 28 maja i potrwa do 3 czerwca.
       Poniżej program Festynu Inauguracyjnego oraz wydarzeń rozgrywających się w trakcie kolejnych dni Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.
      
       25. Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Nadajemy TON”
       Przemarsz w dniu 25 maja (czwartek)
       Zbiórka (10:45), wymarsz: 11:00 park Planty; trasa: park Planty – ul. Garncarska – ul. 1 Maja – plac Słowiański – ul. Kowalska – Stary Rynek
       Zakończenie: przed Ratuszem Staromiejskim, wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu „Mój Elbląg”.
      
       Wystawa prac konkursowych „Mój Elbląg”
       Ratusz Staromiejski, w dniach 25 – 31 maja.
      
       Festyn inauguracyjny 28 maja (niedziela) w godz. 11 – 16
       Miejsce: Duża Polana w Bażantarni przy wiacie „Margitka”
       W programie:
       - prezentacja dorobku i oferty organizacji i placówek osób niepełnosprawnych;
       - kiermasz wyrobów artystycznych;
       - występy artystyczne;
       - warsztaty artystyczne i modelarskie;
       - warsztaty muzyczne,
       - warsztaty bębniarskie;
       - punkt medyczny (pomiar ciśnienia itp.);
       - przejażdżki konne;
       - pokaz szermierki wraz z lekcją szermierki dla najmłodszych – Elbląska Szkoła Fechtunku Fortis;
       - gry, zabawy, konkursy, m.in.: rzuty podkową, koszykówka uliczna, biegi na terenie polany (slalom, sztafeta), kręgle terenowe, konkursy z nagrodami.
       Dla zgłodniałych: kawiarenki z ciastem i kawą oraz ognisko z kiełbaskami.
      
       Pozostałe dni:
       29 maja – Festiwal Nauki (dla wychowanków SOSW nr 1)
       30 maja – Międzywojewódzki Konkurs Matematyczny „Matma 2017” dla uczniów gimnazjów i szkół zawodowych specjalnych (SOSW nr 1)
       - godz. 10:00 – 14:00 - Wielka Majówka – impreza integracyjna rekreacyjno-sportowa dla wszystkich, na Dużej Polanie w Bażantarni (SOSW nr 1)
       - godz. 10:30 – 12:00 drzwi otwarte w ŚDS przy ul. Saperów (PSONI)
       23 - 31 maja - wystawa pokonkursowa I wojewódzkiego konkursu plastycznego „W zaczarowanym świecie baśni H. Ch. Andersena” w CSE Światowid (SOSW nr 1)
       2 czerwca – prezentacja zajęć terapeutycznych prowadzonych w Elbląskim Centrum Terapii i Rewalidacji (SOSW nr 1)
      
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama