Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po raz pierwszy na turnieju - Elbląska Liga Tańca

 
Elbląg, Po raz pierwszy na turnieju - Elbląska Liga Tańca
fot. nadesłane

Uroczystym przemarszem wszystkich uczestników rozpoczął się I turniej Elbląskiej Ligi Tańca. Zaraz po nim zaprezentowany został bardzo dynamiczny pokaz tańca nowoczesnego, który był niespodzianką dla rodziców i organizatorów – tak było w sobotę, 13 czerwca w „Światowidzie".

W ramach Elbląskiej Ligi Tańca dzieci z trzech elbląskich szkół podstawowych (SP 8, SP 14 i SP 19) uczą się tańca towarzyskiego. Zajęcia skierowane są do uczniów wybranych klas drugich i rozpoczęły się na początku marca. Dzieci pilnie uczyły się podstawowych kroków tańców standardowych i latynoamerykańskich. W sobotę, po raz pierwszy zaprezentowały nowe umiejętności.
     - Jestem trochę zdenerwowany bo wstydzę się tańczyć przed publicznością – wyznał nam Mateusz z SP8 – Ale tańczyć bardzo lubię. Nigdy wcześniej nie tańczyłem dopiero teraz w szkole i bardzo mi się spodobało.
     Byli też tacy, których duża sala i publiczność nie przerażała
– Ja się wcale nie stresuję – mówiła Monika z SP 19 – Cieszę się, że możemy zatańczyć przed rodzicami. Ja najbardziej lubię tańczyć walca angielskiego ze względu na fajne obroty.
     Podczas turnieju jako pierwsza na parkiecie zaprezentowała się klasa ze Szkoły Podstawowej nr 14. Wspierała je instruktorka prowadząca klasę - Patrycja Dyrmo-Kowalczyk. Następnie zatańczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, prowadzone przez Martę Pilipczuk, a po nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19, których przygotowała Patrycja Dyrmo-Kowalczyk
     Każda z uczestniczących klas Elbląskiej Ligi Tańca prezentowała taki sam program czyli dwa tańce standardowe: walc angielski i wiedeński oraz dwa latynoamerykańskie sambę i cha-chę. Wszyscy uczestnicy zostali ocenieni przez komisję sędziowską, która przyznawała punkty za prezentacje. Punkty te będą zbierane także w trakcie drugiego i ostatniego turnieju, który odbędzie się w grudniu 2015. Wówczas to zostaną wyłonione najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Z sobotniego spotkania tancerze nie wyszli jednak z pustymi rękoma. Każdy uczestnik otrzymał złoty medal za udział w turnieju. Również zadowoleni byli rodzice
     - Bardzo wzruszyłam się widząc córkę na parkiecie – powiedziała pani Monika. – Było to niesamowite przeżycie dla mnie jak i dla niej. Moja córka po raz pierwszy występowały przed tak liczną publicznością. Muzyka, piękna sala, medale - to zrobiło naprawdę duże wrażenie.
     Podczas zawodów zatańczyły także dwie grupy z kursu tańca towarzyskiego prowadzonego w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" oraz dzieci z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.
     - Zaprosiliśmy do udziału innych tancerzy, którzy nieco dłużej tańczą niż uczniowie Elbląskiej Ligi Tańca, po to, żeby pokazać jakie postępy można zrobić ćwicząc systematycznie i konsekwentnie – mówi organizator - chcieliśmy też aby dzieci poczuły szczególną atmosferę jaka zawsze jest przy tego typu imprezach.
     Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar", które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid".      

     Elbląska Liga Tańca jest realizowana w ramach projektu „Sportowo i aktywnie poprzez taniec"" przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga.
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem