Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pobiegnij na sześć łap

 
Elbląg, Pobiegnij na sześć łap Schronisko w Elblągu (fot. Witold Sadowski, arch. PortEl.pl)
Rek

W elbląskim schronisku, cyklicznie, najczęściej w ostatnią sobotę każdego miesiąca odbywa się akcja pod nazwą "Bieg na sześć łap". Mimo że w nazwie posiada bieg, to naprawdę jest spacerem po Bażantarni z psem ze schroniska. Wszystkie osoby, które w wyznaczony dzień zbiorą się w schronisku, otrzymują psa na smyczy i grupą udają się do Bażantarni na przechadzkę.

Każdy idzie ze swoim psem dostosowując tempo marszu, spaceru do swoich możliwości. Uczestnicy przechodzą trasę wyznaczoną przez organizatorów, którzy cały czas przebywają wśród maszerujących osób z psami. Punktem spotkania wszystkich opiekunów i pupili jest duża polana przy wiatach, gdzie następuje odpoczynek, pojenie psów w strumyku, zabawy z nimi i częstowanie ich przyniesionymi przez siebie smakołykami. Po tej części następuje powrót do schroniska. Cały spacer w wolnym, spokojnym tempie nie przekracza dwóch godzin. Celem akcji jest dostarczenie psom, na co dzień siedzącym w klatkach, ruchu i zainteresowania, którego bardzo potrzebują. W elbląskim schronisku psy są zadbane i nakarmione. Pracownicy i wolontariusze wspaniali. Akcja "Bieg na sześć łap" daje psom dodatkowo raz w miesiącu możliwość pobiegania, pobawienia się z człowiekiem, bycia przez chwilę ważnym dla kogoś. Jednak udział w spacerze ludziom daje o wiele więcej. Daje przeżycia, wyzwala uczucia, których w dzisiejszym świecie coraz rzadziej doświadczamy, a których potrzebujemy, żeby być dobrymi i dobrze żyć. Zabierając swoje dziecko na spacer z biednym psem, uczymy je poświęcenia, niesienia pomocy innym, bycia bezinteresownym. Te cechy w człowieku same się nie pojawią. Trzeba je trenować i kształtować uczynkami.
     
     Najbliższy spacer z psami już w tę sobotę - 27 stycznia.
     Ważne! Do czwartku, 26 stycznia, do godziny 14 należy zgłosić swoje uczestnictwo w akcji wysyłając maila do schroniska podając swoje imię i nazwisko elblag.schronisko@otoz.pl Wszystko to po to, by pracownicy i wolontariusze wiedzieli, ile psów przygotować do spaceru. Zbiórka w schronisku o godzinie 11.30. Po przyjściu zgłaszamy się do biura schroniska, wypełniamy krótki dokument, wrzucamy do skarbonki darowiznę 5 zł, dostajemy psa i wyruszamy na spacer. Psa może otrzymać tylko osoba pełnoletnia.
     Przyjdź w sobotę do schroniska. Pomóż psom. Zobaczysz, że warto. 
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Płyn Hayne