Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pochodnie, tajemnicze ruiny i niezapomniane wrażenia, czyli Święto Niepodległości w Fiszewie

Elbląg, Pochodnie, tajemnicze ruiny i niezapomniane wrażenia, czyli Święto Niepodległości w Fiszewie Autor grafiki: Krzysztof Dziekański

Mieszkańcy sołectwa Fiszewo serdecznie zapraszają 11 listopada na Uroczyste Obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się częścią patriotyczną przy Pomniku Powstańców Listopadowych w Fiszewie. Po złożeniu kwiatów w marszu z pochodniami przeniesiemy się do ruin kościoła, gdzie odbędzie się część artystyczna. Początek uroczystości o godz. 15.

Uroczyste świętowanie, w ten niezwykle ważny dla Polski dzień, w Fiszewie odbędzie się już po raz trzeci. Podniosły charakter wydarzenia oraz efektowne inscenizacje powodują, że z roku na rok w uroczystości bierze udział coraz więcej gości. W tym roku wszyscy przybyli goście zostaną zabrani na wirtualną wycieczkę po Fiszewie. Zostaną również zaprezentowane niepublikowane dotąd nagrania dotyczące ruin, utworzone specjalnie na tą okazję. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna uroczystość również pozytywnie zaskoczy i pozostanie w pamięci na długo. Wydarzenie tradycyjnie zakończy się zapierającym dech w piersiach pokazem „światło i dźwięk” na murach ruin kościoła.
     Początkowo wydarzenie miało charakter gminny. Świetność uroczystości odbiła się pozytywnym echem w okolicy, również na szczeblu powiatowym. Mieszkańcy Fiszewa zostali nagrodzeni 3. nagrodą w konkursie powiatowym „Wieś z inicjatywą”, którą w dużej mierze zawdzięczają organizacji tej uroczystości.
     Fiszewo to niewielka miejscowość w gminie Gronowo Elbląskie, która charakteryzuje się niezwykłą historią oraz licznymi zabytkami i miejscami pamięci. W Fiszewie znajduje się m.in. pamiątkowy obelisk ku czci zamordowanych na terenie wsi powstańców listopadowych, przy którym rozpocznie się uroczystość. Jednak miejscem, kryjącym najwięcej tajemnic, którego historia sięga ponad 600 lat i w które mieszkańcy włożyli najwięcej pracy i serca są ruiny średniowiecznego kościoła. To na terenie tych ruin odbędzie się część artystyczna uroczystości. Mieszkańcy wykorzystują historyczny potencjał wsi organizując liczne wydarzenia.
     
     Program uroczystości:

 


     15:00 Apel Poległych oraz złożenie kwiatów przy Pomniku Powstańców Listopadowych w Fiszewie
     Przemarsz z pochodniami do ruin kościoła
     16:00 Polowa Msza Święta za Ojczyznę przy kaplicy w Fiszewie
     16:40 Gorący posiłek dla wszystkich uczestników obchodów Święta
     17:15 Występy artystyczne dzieci i młodzieży
     17:30 Prezentacja multimedialna „Ocalić od zapomnienia…”
     oraz efektowne inscenizacje, które nie dadzą o sobie zapomnieć
     
     Przyjdź, stań się częścią tego święta i zabierz do domu niezapomniane wrażenia! Nie pozwól, by Cię to ominęło!
     
     

Gospodarze i organizatorzy przedsięwzięcia
     Mieszkańcy Sołectwa Fiszewo
     

     ---art. sponsorowany---
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl