Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podaj dalej w Obwodzie Kaliningradzkim

 
Elbląg, Podaj dalej w Obwodzie Kaliningradzkim
fot. nadesłana

W dniach 10 i 11 czerwca na terenie Obwodu Kaliningradzkiego realizowane było kolejne działanie w ramach polsko-rosyjskiego projektu „Podaj dalej”. Udział w nim wzięło pięciu specjalistów z Warmii i Mazur oraz 26 specjalistów i pedagogów z Zielonogradska i Kaliningradu.

„Podaj dalej” to projekt inspirujący kadrę terapeutyczną i instruktorską pracującą na co dzień z osobami niepełnosprawnymi do korzystania z nowych technik terapeutycznych. Poprzez coaching grupowy i indywidualny zamierzamy wzmocnić specjalistów, aby zapobiec wypaleniu zawodowemu oraz wprowadzić nową jakość w ich pracy.
     Bardzo dużym zainteresowaniem Rosjan cieszyły się warsztaty z choreoterapii oraz teatru czarnego, które poprowadziła Edyta Machul, instruktor teatralny z CSE „Światowid”.
     Rosjanie z kolei zaprezentowali papieroplastykę, technikę często stosowaną w pracy z niesłyszącymi podopiecznymi Centrum Rehabilitacji i Korekcji Dzieci z Ograniczonymi Możliwościami Rozwoju w Kaliningradzie.
     - To były dwa dni przeżyte bardzo intensywne, w niezwykle serdecznej atmosferze - mówi Teresa Miłoszewska, koordynator projektu. - Ten projekt realizowany jest przez cztery partnerskie organizacje i instytucje, to bardzo wzbogaca działania, sprzyja rozszerzaniu kontaktów, dzieleniu się wiedzą i umiejętnościami.
     Vera Maltseva z Zielonogradska i Tatiana Bakłażanowa z Kaliningradu w profesjonalny sposób i z ogromną serdecznością zaangażowały się w organizację warsztatów na terenie Obwodu Kaliningradzkiego. - Należą się im ogromne podziękowania - dodaje Teresa Miłoszewska.
     - Jesteśmy zjednoczeni we wspólnej sprawie - pracy z niezwykłymi dziećmi. Niezwykłymi w dobrym tego słowa znaczeniu - dziećmi utalentowanymi, czułymi, wdzięcznymi. Ale to nie tylko praca nas łączy. Żyjemy w ciekawym świecie. Bardzo się cieszę, że się spotkaliśmy, żyjemy blisko siebie, możemy się komunikować i realizować więcej nowych projektów - tak podsumowała dwa dni warsztatów Tatiana Bakłażanowa, Dyrektor Centrum Rehabilitacji i Korekcji Dzieci z Ograniczonymi Możliwościami Rozwoju w Kaliningradzie.
     Galeria zdjęć z projektu.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Dajcie nam ruską benzynę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Chłop(2013-06-15)
 • po co nam ropa czy benzyna? my możemy jeździć tam tylko "turystycznie" bo to niewygodne dla celników byśmy robili tam interesy. Interpretują prawo na własny sposób jak tylko chcą. A ruskie wywożą nasz towar z Polski tonami. .. niech się na ten temat wypowie jakiś ekonomista, bo to jest chore. Ty możesz tam jechać maks. 5 razy w miesiącu a rusek może tu przyjeżdżać codziennie. Ale to nic, to przecież nie psuje polskiej gospodarki! POMAGA! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  opponent(2013-06-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 6
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 2
Fronty lakierowane mdf biały mat