Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Pożar w Jegłowniku Pożar w Jegłowniku

Podziękuj swojemu darczyńcy

Elbląg, Podziękuj swojemu darczyńcy Na zdjęciu nagroda dla „Filantropa Roku 2008".

Obok prowadzenia działalności biznesowej słyszą pukanie do drzwi potrzebujących. Otwierają, wysłuchują i wspierają. Dzielą się tym, co wypracowali. Mimo że motywacje niesienia pomocy przez filantropów bywają różne, efekt jest najważniejszy – więcej nakarmionych dzieci, lepiej wyposażone szkoły, ciekawsze imprezy lokalne i wiele innych. Czas podziękować i wyróżnić dobroczyńców. Trwa IX edycja konkursu o tytuł Filantropa Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.

Tytuł „Filantropa Roku 2008" może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w ubiegłym roku w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych oraz instytucji użyteczności publicznej z terenu Elbląga i powiatu. Ważne jest wsparcie zarówno finansowe, jak i darowizny rzeczowe, czy usługi. Spośród zgłoszonych kandydatów kapituła konkursu wybierze nominowanych, których lista zostanie opublikowana jeszcze przed rozstrzygnięciem. W maju, podczas uroczystej gali, ogłoszony zostanie zwycięzca, który otrzyma statuetkę Ferdynanda, nawiązującą do postaci elbląskiego przemysłowca-filantropa Ferdynanda Schichaua. Filantrop Roku stanie się jednocześnie reprezentantem naszego miasta w ogólnopolskim plebiscycie „Dobroczyńca Roku".
     Zgłoszenia do konkursu mogą składać organizacje pozarządowe (m.in. stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, stowarzyszenia kościelne) oraz instytucje użyteczności publicznej (m.in. szkoły, uczelnie, szpitale, instytucje działające w sferze kultury i pomocy społecznej). Wniosek oraz regulamin dostępne są na stronie www.fundacja.elblag.pl. Zgłoszenia należy składać do końca marca w biurze Fundacji Elbląg, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17.
     
     Konkurs o tytuł „Filantropa Roku" organizowany jest już po raz dziewiąty, a jego celem niezmiennie jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw. Dotychczasowymi laureatami są: ALSTOM Power Sp. z o.o. (2000), Halina Dziurdź i Marian Segeda (2001), Ireneusz Ziemiński i Andrzej Szmit (2002), Jan Puchalski (2003, 2005), Bożenna i Bogdan Raszczykowie (2004), Roman Badysiak (2006), Ryszard i Artur Zagalscy (2007). Konkurs organizowany jest przez Fundację Elbląg we współpracy z Radą Elbląskich Organizacji Pozarządowych oraz organizacjami skupiającymi biznes.
     
     Mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg:

Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • he he kiedy ciekaw jestem filantropem zostanie komuch z krwi i kości Słonina? Darczyńca dla tysięcy komuchów w tym mieście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-24)
 • W życiu nie zgłoszę sponsora mojej szkoły. Za co mam robić człowiekowi pod górkę ? On zostanie darczyńcą roku i będzie miał codziennie 10 telefonów z prośbami i tekstami " no wie pan, jest pan darczyńcą roku". .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  six(2009-03-13)
 • .. chyba trochę urwana ta wypowiedź radiowa; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mig(2009-03-13)
 • Jeśli dar jest z głębi serca płynący i ze swojego budżetu jest to piękne. Ale jeśli z kasy i z krzywdy innych to gorzej. Druga sprawa to łapiduchy z finansówki, w tym kontekście trzeba dawać ostrożnie. Czy Janosik był szlachetnym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-13)
 • ciekawe czy publiczność znowu stanowić będą sami seniorzy z elbląskich klubów :)hehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hehehe(2009-03-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok