Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Sielanka nad Drużnem Sielanka nad Drużnem

Podziękuj swojemu darczyńcy

Elbląg, Podziękuj swojemu darczyńcy Na zdjęciu nagroda dla „Filantropa Roku 2008".

Obok prowadzenia działalności biznesowej słyszą pukanie do drzwi potrzebujących. Otwierają, wysłuchują i wspierają. Dzielą się tym, co wypracowali. Mimo że motywacje niesienia pomocy przez filantropów bywają różne, efekt jest najważniejszy – więcej nakarmionych dzieci, lepiej wyposażone szkoły, ciekawsze imprezy lokalne i wiele innych. Czas podziękować i wyróżnić dobroczyńców. Trwa IX edycja konkursu o tytuł Filantropa Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.

Tytuł „Filantropa Roku 2008" może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w ubiegłym roku w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych oraz instytucji użyteczności publicznej z terenu Elbląga i powiatu. Ważne jest wsparcie zarówno finansowe, jak i darowizny rzeczowe, czy usługi. Spośród zgłoszonych kandydatów kapituła konkursu wybierze nominowanych, których lista zostanie opublikowana jeszcze przed rozstrzygnięciem. W maju, podczas uroczystej gali, ogłoszony zostanie zwycięzca, który otrzyma statuetkę Ferdynanda, nawiązującą do postaci elbląskiego przemysłowca-filantropa Ferdynanda Schichaua. Filantrop Roku stanie się jednocześnie reprezentantem naszego miasta w ogólnopolskim plebiscycie „Dobroczyńca Roku".
     Zgłoszenia do konkursu mogą składać organizacje pozarządowe (m.in. stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, stowarzyszenia kościelne) oraz instytucje użyteczności publicznej (m.in. szkoły, uczelnie, szpitale, instytucje działające w sferze kultury i pomocy społecznej). Wniosek oraz regulamin dostępne są na stronie www.fundacja.elblag.pl. Zgłoszenia należy składać do końca marca w biurze Fundacji Elbląg, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17.
     
     Konkurs o tytuł „Filantropa Roku" organizowany jest już po raz dziewiąty, a jego celem niezmiennie jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw. Dotychczasowymi laureatami są: ALSTOM Power Sp. z o.o. (2000), Halina Dziurdź i Marian Segeda (2001), Ireneusz Ziemiński i Andrzej Szmit (2002), Jan Puchalski (2003, 2005), Bożenna i Bogdan Raszczykowie (2004), Roman Badysiak (2006), Ryszard i Artur Zagalscy (2007). Konkurs organizowany jest przez Fundację Elbląg we współpracy z Radą Elbląskich Organizacji Pozarządowych oraz organizacjami skupiającymi biznes.
     
     Mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg:

Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • he he kiedy ciekaw jestem filantropem zostanie komuch z krwi i kości Słonina? Darczyńca dla tysięcy komuchów w tym mieście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-24)
 • W życiu nie zgłoszę sponsora mojej szkoły. Za co mam robić człowiekowi pod górkę ? On zostanie darczyńcą roku i będzie miał codziennie 10 telefonów z prośbami i tekstami " no wie pan, jest pan darczyńcą roku". .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  six(2009-03-13)
 • .. chyba trochę urwana ta wypowiedź radiowa; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mig(2009-03-13)
 • Jeśli dar jest z głębi serca płynący i ze swojego budżetu jest to piękne. Ale jeśli z kasy i z krzywdy innych to gorzej. Druga sprawa to łapiduchy z finansówki, w tym kontekście trzeba dawać ostrożnie. Czy Janosik był szlachetnym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-13)
 • ciekawe czy publiczność znowu stanowić będą sami seniorzy z elbląskich klubów :)hehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hehehe(2009-03-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Czapka z nadrukiem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem