Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podziel się żywnością z potrzebującymi

Elbląg, Podziel się żywnością z potrzebującymi
fot. arch.portEl

W najbliższy piątek i sobotę (29 i 30 września) w całym kraju banki żywności prowadzić będą doroczną zbiórkę żywności w sklepach pod hasłem „Podziel się dobrym posiłkiem”. Żywność zostanie przekazana lokalnym organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci tj.: szkołom, świetlicom oraz stowarzyszeniom pomagającym najbiedniejszym dzieciom oraz młodzieży.

- Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku organizujemy zbiórkę żywności, w tym roku pod hasłem Podziel się Dobrym Posiłkiem. Zachęcamy do przekazywania mleka UHT, płatków śniadaniowych, przetworów warzywnych i owocowych, mąki, kaszy, ryżu oraz odżywek dla dzieci - mówi prezes Federacji Polskich Banków Żywności.
     W Elblągu część zebranej żywności przeznaczymy dla pomoc dla około 20 rodzin poszkodowanych w czasie ostatniej ulewy z terenu gminy Pasłęk. Taka potrzeba została do nas zgłoszona. Prosimy więc mieszkańców Elbląga o hojność, żeby ta pomoc była jak największa.
     Jak informuje Federacja Polskich banków Żywności przez ostatnie 14 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez Banki Żywności udało się przekazać już ponad 17 milionów ciepłych posiłków!
     Pomóc można również online. Wystarczy wejść na stronę charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci.
     
     O programie
     Zainicjowany w 2003 roku program „Podziel się posiłkiem” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych prowadzonych przez biznes w Polsce. To drugi, po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, program społeczny, najlepiej znany przez Polaków. Do tej pory w jego ramach przekazano ponad 17 milionów posiłków potrzebującym dzieciom z całej Polski.
     Głównym celem programu „Podziel się posiłkiem”, który od tego roku zmienia nazwę na „Podziel się dobrym posiłkiem”, jest walka z niedożywieniem dzieci. Jednak niedożywienie teraz nie jest tym samym problemem, z którym zetknęliśmy się w 2003 roku. Zauważalna jest zmiana ilościowego niedożywienia na jakościowe. Potrzebujące dzieci mają dostęp do jedzenia, jednak posiłki są często niewystarczająco dobre - nie dostarczają wszystkich składników odżywczych, niezbędnych dla rozwijającego się organizmu. Dlatego do programu, oprócz nadal niezwykle ważnego przekazywania żywności, dodaliśmy filar edukacyjny dotyczący zdrowego odżywiania.
     
     Wbrew powszechnym przekonaniom, niedożywienie nie dotyczy jedynie dzieci, które niedojadają. Dotyka ono również także dzieci, które jedzą źle ze względu na złe nawyki żywieniowe i niewłaściwą dietę – nawet dzieci z nadwagą, często dotkniętych niedoborami składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W związku z tym program obejmie szczególną opieką wybraną grupę świetlic środowiskowych, które otrzymają wsparcie merytoryczne pozwalające w lekkiej formie zabawy edukować podopiecznych świetlic w zakresie zdrowego żywienia, przybliżając im praktyczne znaczenie piramidy żywieniowej, pojęcie porcji odpowiednich do wieku oraz zasady komponowania prostych, zdrowych posiłków. Placówkom na obszarze działania Banku Żywności w Elblągu, które nie zostaną objęte ww. programem, Bank Żywności oferuje takie zajęcia edukacyjne w ramach działań towarzyszących w programie FEAD.
     W Elblągu zbiórka będzie prowadzona w większości elbląskich sklepów. Ponadto zaprzyjaźnione stowarzyszenia będą zbierać żywność na potrzeby swoich mieszkańców w Suchaczu i Starym Polu.
Teresa Bocheńska, Elbląski Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA