Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podzielili na okręgi

Elbląg, Podzielili na okręgi W obrębie obwodu wyborczego nr 41 znalazł się nowy Skwer Ferdynada Schichaua

Rada Miejska Elbląga, mimo sprzeciwu radnych prawicy, przyjęła uchwałę o podziale miasta na okręgi wyborcze. Za głosowało 24 radnych, przeciw 17.

Podczas zbliżających się wyborów samorządowych w Elblągu wybranych zostanie 25 radnych w pięciu okręgach wyborczych. Poprawki radnych prawicowych dotyczyły tego, aby nie dzielić mieszkańców tej samej ulicy na różne okręgi, bo będą głosować na różnych kandydatów.
     - Chcieliśmy po prostu uporządkować ulice, które zostały rozdzielone na poszczególne okręgi. W niektórych przypadkach rozgraniczono te okręgi środkiem jezdni! - mówi Jerzy Wilk, szef klubu radnych prawicy. - A interesy mieszkańców danej ulicy są raczej wspólne i właśnie oni powinni być w jednym okręgu, aby móc głosować na tych samych kandydatów, którzy później będą ich reprezentować w radzie.
     Prawicowi radni sugerowali, że trzeba zmienić projekt uchwały ponieważ np. mieszkańcy ulicy Browarnej znajdą się w dwóch różnych okręgach, mieszkańcy ulicy Królewieckiej w trzech, Kościuszki w dwóch, a ul. Płk. Dąbka aż w czterech okręgach. Obie poprawki proponowane przez radnych prawicy zostały odrzucone przez lewicową większość.
     Marek Gliszczyński uzasadniał, że projekt podziału na okręgi wyborcze został dokładnie przemyślany, precyzyjnie opracowany i takie rozwiązanie było najlepsze. Projekt uzyskał też pozytywną opinię członków komisji praworządności.
     - Całe ulice powinny być umieszczone w okręgach. Doszło do swoistego absurdu. Chodziło nam o to, aby to naprawić, ale się nie udało - dodał Wilk.
     Podczas dzisiejszej sesji wprowadzono jednocześnie zmiany stałych obwodów głosowania: w granicach 13 obwodu znalazła się ulica Wileńska, w granicach 41 – nowy Skwer Ferdynanda Schichaua, w 42 obwodzie zaś - Skwer Mariana Sawicza i Plac Solidarności.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy pan Wilk widział kiedyś mapę Elbląga? Jak wyobraża sobie, aby np. Królewiecka, która zaczyna się przy Browarnej na wysokości Alstomu, a kończy pod Milejewem, była jednym okręgiem wyborczym? To samo, choć w mniejszym stopniu dotyczy ulic płk. Dąbka i Browarnej... Jaki wspólny (związany z mieszkaniem przy tej samej ulicy) interes może mieć osoba mieszkająca koło WOKu z osobą mieszkającą 5 kilometrów na północ od szpitala wojewódzkiego? Jeśli już nasza kochana prawica chce zaznaczyć swoją obecność w mieście, to niech sobie wykupi reklamę: "Hej! My tu jesteśmy, i też byśmy porządzili!" Będzie to tańsze niż wygłupianie się na Radzie Miejskiej tylko po to, by zaznaczyć swoją obecność
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Alf(2002-07-16)
 • A jak Alfiku mieszkam na Dąbka pod 62 to głosuję na tych z Okręgu nr III - Na Stoku, a jak pod 65, to już na tych z Zawady. Czy ty widziałeś mapę , którą pokazywano w Vektrze ?. Rysował ją jakiś pijany malarz albo cwaniak, który zna doskonale preferencje wyborcze mieszkańców Elbląga. Domyśl się kto nim był. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  eseldowiec(2002-07-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem