Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pokaż, jak kręci cię matma

Elbląg, Pokaż, jak kręci cię matma

Jeszcze tylko do końca października można nadsyłać prace na konkurs „Matma mnie kręci”, w którym główną nagrodą jest 10 tys. złotych. Warunkiem udziału jest nakręcenie krótkiego filmu promującego matematykę. Najlepszy projekt wybiorą internauci i jury konkursu.

Celem tego nietypowego przedsięwzięcia jest promocja matematyki oraz zachęcenie młodych ludzi do kreatywnego myślenia.
     - Chcieliśmy stworzyć konkurs, który pokaże, że filmy o matematyce może stworzyć każdy kto ma pomysł, wyobraźnię i choćby lekkie zacięcie do tej nauki. Jednocześnie dzięki tej akcji otrzymujemy jasny sygnał od uczniów, co ich zdaniem jest ważne, potrzebne i ciekawe w tej dziedzinie. Prace z wcześniejszych dwóch edycji, wyraźnie pokazały nam, że nietypowy z pozoru związek matematyki i filmu jest jak najbardziej możliwy i się sprawdza – mówi Piotr Tomczak z firmy ZIBI S.A - pomysłodawca konkursu.
     Aby wziąć udział w konkursie „Matma mnie kręci”, należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i do 31 października przesłać swój film.
     Materiał, który zostanie zgłoszony do konkursu może być nakręcony w dowolnej technice i powinien trwać co najmniej minutę, lecz nie dłużej niż trzy.
     Na filmy konkursowe internauci będą mogli głosować przez cały listopad. Następnie jury, w skład którego wchodzą matematycy i filmowcy, na podstawie ich popularności i ocen zgłoszonych projektów, wybierze zwycięzców tegorocznej edycji. Jurorzy będą oceniali filmy według 5 kryteriów: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.
     Laureat tegorocznej edycji konkursu otrzyma 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: szybkostrzelny aparat Casio Exilim FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.
     Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach matematyki. Wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.
     Zwycięzcą pierwszej edycji konkursu został Damian Pawlikowski z Łodzi. Wszystkie dotychczasowe prace wygenerowały łącznie blisko 200 tys. wyświetleń na YouTube. W tym roku najwięcej zgłoszeń wpływa z województw: warmińsko-mazurskiego i opolskiego.
     Szczegóły dotyczące III edycji konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na www.kalkulatory.pl.

Szymon Bryła, Planet PR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem