Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pokolenie przyszłości

Komputer, angielski, sesje z terapeutami i doradcami zawodowymi a także wyjścia do kina czy teatru - to program wymyślony i realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu. Projekt pod nazwą Pokolenie Przyszłości zyskał przychylność Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i dotację z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- To program wyrównywania szans. Uczestnicy zajęć zostali wyselekcjonowani przez pedagogów i pracowników socjalnych. Zajęcia rozpoczęły się w październiku - mówi Krystyna Niedbalska-Konarczak, dyrektor TPD w Elblągu. - Bierze w nim udział trzydziestu nastolatków z Elbląga i naszego powiatu.
     Celem programu jest zwiększenie aktywności społecznej młodzieży, która znajduje się w trudnej sytuacji bytowej czy społecznej. Wielu z uczestników zajęć nie podjęło nauki i nie pracuje.
     - To nie jest gorsza czy inna młodzież. Warto w nich inwestować, bo sytuacja, w jakiej niektórzy się znaleźli, nie zależy od nich samych. Dlatego trzeba ich wspierać i pokazywać perspektywę i ich mocne strony. Nie zawsze jest to łatwe, ale po kilku tygodniach idzie nam coraz lepiej.
     Wydawałoby się, że uczestnikom programu najbardziej spodobają się zajęcia komputerowe czy lektorat z angielskiego. Okazuje się, że równie, a może nawet bardziej, cenią spotkania z psychologiem czy doradcą zawodowym a nawet zajęcia plastyczne. Jak mówią, dzięki nim lepiej poznają sami siebie: - Stajemy się coraz bardziej zgraną grupą - mówi 18-letni Damian. Jego rówieśnica Marlena ceni to, że może mówić to, co myśli.
     Program realizowany będzie do końca czerwca. Ponad roczna praca zostanie potwierdzona certyfikatem w językach polskim i angielskim.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Samochody używane HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.