Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Policjant, który mi pomógł

Elbląg, Policjant, który mi pomógł

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł".

Konkurs służy wyróżnianiu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2017 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.
     - Wiemy jakie znaczenie ma reakcja policjantów na wezwanie do "awantury domowej" - jeśli jest dobrze przeprowadzona – tłumaczy asp. szt. Jarosław Graman z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. - Dalsze konsekwentne działanie może być początkiem końca dramatu w rodzinie.
     Od ponad 15 lat Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie jako organizacja pozarządowa przygląda się działaniom Policji w tym obszarze. Zostało zauważone, że coraz częściej osoby pokrzywdzone mówią pozytywnie o pracy policjantów - świetnie wykonujących swoje obowiązki i konsekwentnie stosujących procedury prawne.
     - Takich policjantów chcemy nagradzać i popularyzować ich postawy w całym środowisku Policji – mówi przedstawiciel organizacji.
     Celem konkursu jest: podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie; wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym ale także zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań. I w końcu promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.
     Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru.
     
     Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.

podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Co za pefsidna propaganda. Jakby ktoś chciał kogoś pochwalić i podziękować to wyszłoby z potrzeby a nie nakazu i przy nagonce medialnej. Pewnie teraz znajdą kogoś podstawionego i ogłoszą sukces.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marcelina(2017-04-19)
 • "Takich policjantów chcemy nagradzać i popularyzować ich postawy w całym środowisku Policji" - A co policjantami składającymi fałszywe zeznania przez, które są skazywani niewinni ludzie, może o takich również należy mówić??? Z przykrością należy powiedzieć, że policjantów zasługujących na jakieś nagrody jest bardzo mało. Należy więcej mówić o patologii jaka jest w Policji bo, że jest, to nie trzeba nikogo do tego przekonywać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-04-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Meble łazienkowe 3
Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 5