Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Polski Alarm Smogowy w walce ze smogiem

Elbląg, Polski Alarm Smogowy w walce ze smogiem

Temu, że w domu musi być odpowiednia temperatura oraz ciepła woda, na pewno nikt nie zaprzeczy, jednak sposób, w jaki ten końcowy efekt jest osiągany, pozostaje dyskusyjny, a co więcej, zatrważający z powodu emitowania szkodliwych pyłów.

Wszechobecny smog a Polski Alarm Smogowy
     Wielokrotne przekraczanie normy dotyczącej emisji pyłów staje się przyczyną alarmujących apeli służb ochrony środowiska. Podkreślają one, że pyły zawieszone PM 10 i PM 2,5 są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza. PM 10 i PM 2,5 to nic innego jak drobniutkie cząsteczki, których średnica odpowiada 10 i 2,5 mikrometa. To one właśnie mają niezwykle negatywny wpływ na jakość powietrza, a co więcej, wywołują sprzeciw nie tylko ekologów, ale także wszystkich, świadomych powagi sytuacji, obywateli.
     
     Aż chciałoby się krzyknąć – pomyśl, zanim wrzucisz coś do pieca CO. Jak wynika z badań Polskiego Alarmu Smogowego około siedemdziesięciu procent zanieczyszczeń jest emitowanych przez gospodarstwa domowe. Dlaczego? Z bardzo prostej, a jednocześnie porażającej przyczyny – z powodu palenia w piecach CO i ogrzewania domów za pomocą niskogatunkowego węgla i sprzedawanych na rynku najgorszej jakości innych materiałów opałowych typu miał czy flot oraz – o zgrozo – śmieci.
     Sytuację z pewnością rozwiązałoby montowanie w gospodarstwach domowych nowoczesnych pieców CO, które spełniają normy dotyczące ilości emitowania pyłów zawieszonych.
     
     Nowoczesne kotły CO jako sposób na zlikwidowanie smogu
     Domowe piece grzewcze, które emitują niedozwoloną ilość zawieszonych pyłów PM 10 i PM 2,5, powinny – według Polskiego Alarmu Smogowego – zostać wymienione na kotły CO najnowszej generacji, dzięki którym zmniejszy się zanieczyszczenie powietrza. Zgodnie z wytycznymi Polskiego Alarmu Smogowego do najlepszych kotłów CO można zaliczyć nie tylko piece CO na paliwo stałe (na przykład węgiel) 5 kasy, ale także pelletowe kotły CO. Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepszymi piecami CO – z uwagi na najniższą emisję zanieczyszczeń – są piece na gaz.
     
     Zrzeszający organizacje obywatelskie Polski Alarm Smogowy apeluje, w trosce o dobro środowiska naturalnego, o podjęcie działań, które z jednej strony polegałyby na montowaniu pomp ciepła, z drugiej natomiast na stosowaniu materiałów opałowych wysokiej jakości. Idealnym rozwiązaniem byłoby przyłączenie gospodarstw domowych do sieci ciepłowniczych.
     
     Dzięki wykorzystywaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych piece CO są w stanie uchronić środowisko naturalne przed wszechobecnym smogiem, jednak właściciele domowych gospodarstw musieliby wykazać się obywatelską i proekologiczną postawą poprzez ich zamontowanie w swoich domach. Z drugiej jednak strony powinni mieć także świadomość, że wraz z innymi trują także siebie i niszczą bezcenne, „szlachetne” zdrowie.
     
     Artykuł poleca firma Witkowski – producent kotłów klasy 5
     
                                                            ---------------- artykuł sponsorowany ------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl