Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Otwarcie wiaduktu z prezydentem Otwarcie wiaduktu z prezydentem

Pomóż tym, którzy pomagają

ERKON uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Od stycznia br. na potrzeby organizacji pożytku publicznego, można ofiarować jeden procent podatku.

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych od 10 lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych, prowadzi biuro informacji i doradztwa, pośrednictwo pracy, Ośrodek Szkolenia Osób Niepełnosprawnych oraz Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, wydaje także miesięcznik „Razem z Tobą”. Ewa Sprawka szefowa Rady liczy, że znajdą się osoby, które 1 proc. podatku zechcą zadysponować osobiście, nie zdając się na „fiskusa”.
     - Organizacje pomagające niepełnosprawnym od zawsze borykają się problemami finansowymi, a także kadrowymi (co wynika z braku pieniędzy na opłacenie pracowników) - twierdzi. - Można by zrobić wiele dobrego, rozwinąć zakres pomocy, a tym samym pomóc większej liczbie osób. Teraz pojawiła się taka możliwość, bo nie tylko firmy, ale każdy obywatel, może wesprzeć organizację, z którą sympatyzuje. Korzystający z naszych usług wiedzą, że działamy z sercem i pełnym zaangażowaniem.
     - Darowizna, to oczywiście tylko i wyłącznie nasza dobra wola, ale w ten sposób część naszego podatku możemy przeznaczyć na określony cel, w tym przypadku - pomoc organizacji – wyjaśnia Agnieszka Fedak wolontariuszka z ERKON. - I co najważniejsze, możemy to zrobić już teraz (do 30 kwietnia br.) przy rozliczaniu podatku za rok 2003. Nic na tym nie tracimy, bo Urząd Skarbowy zwróci nam te wpłacone przez nas pieniądze, bądź też zapłacimy mniejszy podatek.
     Co należy zrobić, jeśli zdecydujemy się wesprzeć organizację pożytku publicznego?
     Po pierwsze musimy upewnić się, czy dana organizacja posiada status organizacji pożytku publicznego, jest to bowiem podstawowy warunek tego odliczenia. Danymi na ten temat dysponują terenowe wydziały Krajowego Rejestru Sądowego, w 20 sądach rejonowych na terenie całego kraju. W Internecie listy organizacji znajdują się na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości opp.ms.gov.pl oraz w portalu www.ngo.pl. Po drugie obliczamy podatek należny za rok 2003, czyli wypełniamy deklarację podatkową (PIT-36 lub PIT-37). Następnie obliczamy 1 proc. od kwoty podatku należnego (poz. 122 PIT-37 lub poz. 191 PIT-36). Otrzymaną wartość wpisujemy do poz. 123 PIT-37 lub poz. 192 PIT-36 – to nowa rubryka w PIT. Po trzecie wyliczoną kwotę – ów 1 proc. - należy wpłacić na konto wybranej organizacji.
     Pamiętajmy jednak o tym, że wpłaty na konto bankowe organizacji pożytku publicznego należy dokonać przed złożeniem deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym. Jako tytuł wpłaty można napisać „wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego na podstawie art. 27d. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych”. Dowodu wpłaty nie trzeba dołączać do zeznania podatku, ale należy go zachować.
     Szczegółowe informacje oraz druki z numerem konta można uzyskać w biurze Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych Elbląg ul. 12 Lutego 5a, numer telefonu 232 69 35 lub 237 41 50, e-mail erkon@softel.elblag.pl. Nr konta ERKON: 10701164-5119-2221-0100.
     W Elblągu są dwie organizacje pożytku publicznego: ERKON i Towarzystwo Pomocy „Dajmy Szansę”.

ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ...a moim zdaniem jest jeszcze Zwiazek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Elbląg...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  blados(2004-03-17)
 • Wolę przekazać swoje pieniądze znanym elbląskim organizacjom społecznym niż na warszawskich polityków pławiących sie w luksusie za społeczne czyli nasze, ciężko zarobione złotówki...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ina(2004-03-19)
 • POMOCY!!! Lekkoatleci z Truso Elbląg nie mają stadionu z tartanem. A przecież nasi wspaniali zawodnicy mają tak znakomite osiągi. Chocby nasi sprinterzy jak pan Maciej Zukowski, Przemysław Mazurek czy Jakub Galor. Zajeli oni 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w kat. junior młodszy w sztafecie 4x400m. Te talenty marnuja się w naszym mieście. Kto wie być może tak trójka zdaży się dopiero za 50lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Janusz z ul.Krakusa(2004-03-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Fototapety z mostami
Fototapety z uliczkami
Fototapety czarno białe Black&White