Poniedziałek 28-05-2018, imieniny Justyny, Jaromira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponad granicami

Elbląg, Ponad granicami - Jaki jest wzajemny wizerunek Polaków i Rosjan? - na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy elbląskiej konferencji (fot. Damian Matwiejczyk)

W Elblągu odbyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja "Współpraca ponad granicami". Uczestniczyli w niej przedstawiciele polskich i rosyjskich organizacji pozarządowych współpracujących ze sobą, bądź poszukujących partnerów do działań po obu stronach granicy.

Strategia rozwoju Elbląga oparta jest na współpracy właśnie z obwodem kaliningradzkim. Cieszyć powinno, że od wielu lat w Elblągu powstają inicjatywy, które tą współpracę mają intensyfikować.
     - Ważny jest klimat, w jaki sposób odnoszą się do siebie partnerzy, a sprzyja temu właśnie szeroko rozumiana współpraca transgraniczna - uważa wiceprezydent Elbląga Marek Gliszczyński.
     - Wzajemne, osobiste kontakty, a także poznawanie kultury i życia codziennego sąsiadów poprzez wymianę grup młodzieżowych oraz konkretne przedsięwzięcia realizowane przez organizacje pozarządowe ma niebagatelne znaczenie w przełamywaniu stereotypów, a nawet wzajemnych uprzedzeń - powiedział Arkadiusz Jachimowicz z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. - Projekt "Współpraca ponad granicami realizowany jest od roku. Wszystkie działania w ramach tego projektu są finansowane ze środków National Endowment for Democracy. Odbiorcami naszego projektu są przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji, kultury, młodzież z terenu sąsiadującego z naszym województwem obwodu kaliningradzkiego. Głównym celem tych działań jest ożywienie i rozwój współpracy transgranicznej partnerów społeczno-gospodarczych województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego z obwodem kaliningradzkim. Obejmują one wizyty studyjne, staże, seminaria, publikacje a także międzynarodowe konferencje.
     W ramach konferencji odbył się panel dyskusyjny z udziałem Polaków i Rosjan, podczas którego starano się odpowiedzieć na pytanie, jak postrzegamy naszych sąsiadów, a przede wszystkim - jaki jest wzajemny wizerunek Polaków i Rosjan? Uczestnicy konferencji brali udział także w specjalistycznych warsztatach. Mieli okazję zapoznawać się z podstawowymi zasadami przygotowywania projektów i sposobami uzyskiwania grantów.
     Mówiono także o zasadach budowania partnerstwa międzynarodowego. Przedstawiono również niektóre zagadnienia związane z edukacją formalną i nieformalną, wskazując zarazem miejsce i rolę organizacji pozarządowych w procesie edukacji szkolnej.
     Uczestnicy z warsztatów z dużym zainteresowaniem przyjęli informację o systemie wsparcia współpracy młodzieżowej, w tym o barierach i perspektywach rozwoju. Organizatorami międzynarodowej konferencji "Współpraca ponad granicami" były: Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, olsztyńskie Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia" i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • och, jak ja uwielbiam bajki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tato(2005-10-03)
 • A ja chciałbym podziękować grupie wolontariuszy - studentów PWSZ - bez których nie ma co mówić ciężko byłoby przeprowadzić to przedsięwzięcie pod względem logistycznym:) WIELKIE DZIĘKI :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lenin(2005-10-03)
 • A czy dyskutowali o tym,że aby nie stac w kolejce przy wyj.z Rosji trzeba dac w łape 50$..........kiedy przestaniemy byc lizotyłkami???????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  croll(2005-10-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA