Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz parkowania Mistrz parkowania

Porozmawiaj z dzielnicowym

Elbląg, Porozmawiaj z dzielnicowym Podczas spotkania z dzielnicowym mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń (fot. KMP w Elblągu)

W ramach programu „Dzielnicowy ci pomoże”, realizowanego przez elbląską komendę policji, 21 i 22 lipca odbędą się kolejne spotkania plenerowe stróżów prawa z mieszkańcami. Tym razem z dzielnicowymi, przedstawicielami MOPS oraz administracji będą mieli okazję porozmawiać lokatorzy SM „Jutrzenka” i „Sielanka”.

Jedną z form realizacji programu „Dzielnicowy ci pomoże” są spotkania w plenerze. Rozstawiany jest wówczas namiot prewencyjny w różnych punktach miasta. Dyżurują w nim - oprócz dzielnicowego - funkcjonariusze prewencji, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, przedstawiciele zarządców budynków komunalnych, pracownicy socjalni.
     - Celem tych akcji jest między innymi poznanie dzielnicowego, podniesienie jego rangi na danym terenie, a także umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z policją – wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Spotkania z mieszkańcami mają również na celu rozwiązywanie istniejących problemów na danym terenie, mobilizowanie lokalnych społeczności do tworzenia sąsiedzkiej współpracy, zmierzającej do zapobiegania przestępczości.
     - W trakcie tych spotkań mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń - kontynuuje. - Włączenie do spotkań przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, jak i przedstawicieli MOPS, ma umożliwić społeczeństwu zgłaszanie uwag, w takich zagadnieniach jak: lokalne problemy społeczne, zabezpieczenie mieszkań, piwnic oraz klatek schodowych przed intruzami.
     W poniedziałek 21 lipca przy ulicy Fromborskiej 15, w godzinach 14 - 15 będzie dyżurował dzielnicowy II rewiru. Do współpracy zostali zaproszeni przedstawiciele MOPS oraz spółdzielni mieszkaniowej „Jutrzenka”.
     Natomiast we wtorek 22 lipca w godzinach 13.30 - 14.30 będzie dyżurował dzielnicowy rewiru I. Na pytania mieszkańców będą również odpowiadali przedstawiciele MOPS i spółdzielni mieszkaniowej „Sielanka”.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • JASNOŚĆ A dostane od mojego dzielnicowego balonik?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JASNOŚĆ(2008-07-15)
 • nie dzięki chyba sie nie skusze na pogawędke
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zip(2008-07-15)
 • JASNOŚĆ ZIP no weź niebieskie baloniki bedą :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JASNOŚĆ(2008-07-15)
 • JASNOŚĆ dostaniesz napewno. .. balonik do dmuchania :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  życiowy dzielnicowy(2008-07-15)
 • No, szkoda, że tylko w tamtych rejonach będą spotkania z dzielnicowymi! Podejrzewam, że i tak one wiele nie dadzą, bo w niektórych rejonach miasta dzielnicowi są bezsilni, wygląda na to, że niejednokrotnie chyba po prostu boją się ingerować w sprawy poszczególnych mieszkańców. A szkoda, szkoda. .. Może w takim razie problemami, jakie stwarzają patologiczne środowiska, powinny się zainteresować władze miasta ? Dzielnice, takie jak Zatorze czy ulica Łęczycka, to jedynie ogniska zła. To stamtąd pochodzą drobni-póki co- złodzieje (czytaj: dzieciaki z podstawówki), a potem nie lada przestępcy ! WŁADZE! JAKO MIESZKANIEC ELBLĄGA APELUJĘ, ABY W JAKIŚ SPOSÓB ROZWIĄZAĆ PROBLEMY PATOLOGICZNYCH OSIEDLI W NASZYM MIEŚCIE !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elbląg- moje miasto(2008-07-15)
 • To bardzo dobry pomysł, ale czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego takie spotkania są organizowane w godzinach, kiedy większość dorosłych ludzi pracuje, dlaczego np. nie między godzinami 17-19? Przecież z góry wiadomo, że w takich godzinach niewiele osób przyjdzie do dzielnicowych ze swoimi problemami, no może z wyjątkiem emerytów i rencistów, ale oni i tak mają czas na codzień odwiedzać dzielnicowych na Komendzie. Więc pytanie, dla kogo właściwie są organizowane te spotkania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-07-16)
 • JASNOŚĆ Kilka pytań mam: Czy te obydwa spotkania odbędą sie na Fromborskiej 15? Czy będą tylko niebieskie baloniki? czy na misia też sie załapie?. Dobra a teraz serio bo nie wyobrażam sobie tego spotkania policja wystawi namiot w którym zasiądą przedstawiciele, rozłożą ulotki, (wspomniane baloniki)' przyjdą dzieci zwiną baloniki i pójdą. Dorośli będą przechodzili obojętnie, moim zdaniem takie działanie mija sie z celem, dzielnicowy powinien chodzić po całej dzielnicy a nie siedzieć z d. .. w miejscu i czekać na zgłoszenie, bo po to oni są. Jedyne czego mogą sie spodziewać tam siedzący (w tym namiocie) to tego że jakiś wariat przyjdzie i będzie zawracał d. .. że jego sąsiad od rana wierci albo głośno muzyki słucha albo że młodzież siedzi na ławce i pluje pod nogi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JASNOŚĆ(2008-07-16)
 • Dzielnicowych jest za malo, bo pewien filozof ktory zostal komendantem po P. Starańczaku uznal, że jest ich za duzo. A ci co zostali przewaznie olewaja swoja robotę, lub są na urlopach, badz zwolnieniach lekarskich. Smutno to przyznać, ale dobrych policjantow juz prawie nie ma. Prawdziwi dzielnicowi to byli przed 1989 rokiem i nie bali sie byle chlystka jak teraz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-07-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 7
Szkło ozdobne 6
AMK Kuchnia 6
Promocja RATY 0%