Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Portal internetowy dla pracowników administracji samorządowej

Elbląg, Portal internetowy dla pracowników administracji samorządowej
Rek

Dzięki portalowi nowi urzędnicy mogą odbywać szkolenia ze służby przygotowawczej za darmo i bez wychodzenia z urzędu. Ta nowoczesna platforma e-learningowa powstała z inicjatywy MSWiA. Od 1 stycznia 2009 r. jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek przeprowadzić służbę przygotowawczą dla pracowników zatrudnianych po raz pierwszy.

O skierowaniu do służby przygotowawczej i jej zakresie decyduje kierownik jednostki, w której urzędnik jest zatrudniony. Służba trwa maksymalnie 3 miesiące i kończy się egzaminem. Pozytywny wynik jest warunkiem dalszego zatrudnienia pracownika. Nowy pracownik urzędu administracji samorządowej może zostać zwolniony z odbycia służby przygotowawczej, jeśli posiada już odpowiednią wiedzę i umiejętności. Nadal jednak ma obowiązek zdać egzamin kończący służbę przygotowawczą.
     Pomysłodawcą platformy e-learningowej dla administracji samorządowej jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt został uruchomiony 28 kwietnia br. Pieniądze na jego realizację pochodzą głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 5.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Czas trwania projektu jest uzależniony od decyzji Komisji Europejskiej, jednak nie może być dłuższy niż do 2015 roku.
     Uczestnictwo w szkoleniach jest dobrowolne i bezpłatne. Nowo zatrudniony pracownik samorządowy może otrzymać na portalu http://www.sp.4system.com wiedzę m.in. o zasadach funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Urzędnik sam może zdecydować, ile czasu dziennie przeznaczy na naukę. Ma możliwość uczyć się w swoim miejscu pracy, a jego opiekun może na bieżąco otrzymywać informacje o postępach pracownika. Na koniec szkolenia uczestnik zdaje egzamin on-line. Zaliczenie jest potwierdzone certyfikatem. Jeśli przełożony stwierdzi, że urzędnik nie musi uczestniczyć w kursie internetowym, będzie mógł zdecydować o bezpośrednim podejściu do egzaminu.
     Głównymi adresatami projektu są małe jednostki samorządu terytorialnego, ale portal jest przygotowany do obsłużenia wszystkich zainteresowanych urzędów. Przewiduje się, że skorzysta z niego ok. 1000 instytucji samorządowych. Przez pierwszą dobę od uruchomienia na platformie zarejestrowało się ponad 220 osób. Portal pozwala na korzystanie z 9 kursów. Tematy obejmują: postępowanie administracyjne, ustawę o finansach publicznych, status prawny pracowników samorządowych, ustrój samorządu terytorialnego w Polsce, podstawowe zagadnienia z prawa zamówień publicznych, dostęp do informacji publicznej, etykę i kulturę urzędnika samorządowego, oprogramowanie e-urząd oraz instrukcję kancelaryjną w urzędzie.
     
     Źródło: MSWiA
     
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Teraz już nie będzie wymówek, że nie można było kursu zrobić. .. :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-05-05)
 • Jestem pracownikiem opłacanym przez samorząd. Marnie opłacanym a. .. praca urzędnika wymaga dużego zaangażowania. Należy nieustannie podnosić kwalifikacje. Do tego zmusza charakter pracy. Na stanowisko kierownicze wymagane jest wyższe wykształcenie. A płace są żałosne. Urząd Miejski w Elblągu lekceważy tę grupę zawodową. Takie traktowanie solidnych i zaangażowanych w pracę pracowników spowoduje odpływ kadr. Jesteśmy oburzeni zwłaszcza, że 2000 brutto to pieniądze, które zarobić może każdy wyrobnik. Czy jednak każdy wyrobnik podoła kierowniczym zadaniom. Pracuje w administracji i po ostatnich posunięciach związanych z brakiem podwyżek dla administracji poważnie zastanawiam się nad zmianą pracy. Wiem, że to rozgoryczenie podziela liczna grupa osób pracujących w administracji w oświacie. Życzę dobrego samopoczucia Panie Prezydencie. Żeby dowodzić należy najpierw mieć kim dowodzić!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-05-05)
 • Technika coraz wyższa i wyższa a utrzymać rodzinę coraz trudniej. W Ellągu na przeżycie mają szanse tylko te młode małzeństwa gdzie dobrze ustawieni rodzice pomogą kupić mieszkanie. Taki kraj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2010-05-06)
 • florek Czy ktoś zna powod, dla czego mejl Urzędu Miesjkiego milczy ?Czy to prezio zakazal odpisywać na mejle i zapytania dziennikarzy i mieszkańców ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-05-06)
 • po prostu nie odpisują takim analfabetom jak ty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-05-06)
 • Przecież do pracy w administracji publicznej przyjmuje się tylko ludzi z wyższym wykształceniem, mających wieloletnie doświadczenie w administracji publicznej, znajomość języków obcych itd. Znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i innych ustaw obowiązuje na egzaminach na studiach, prawo i administracja, czyli na kierunkach kształcących urzędników. Absolwent tych specjalności jest obowiązany znać przepisy prawa administracyjnego. Po co więc te szkolenia i kursy. Chyba, że konkursy wygrywają technicy chemicy, osoby po handlówkach itd. A co ze spełnianiem wymogów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zdziwiony(2010-05-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME