Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PortEl testuje: Jak składaliśmy wniosek 500 plus

 
Elbląg, PortEl testuje: Jak składaliśmy wniosek 500 plus Wypełnienie wniosku nie jest skomplikowane (fot. RG)
Rek

Na obiecane 500 zł na dziecko czekają miliony. Wniosek o świadczenie będzie można składać od 1 kwietnia. Ale jeśli ktoś przyjdzie do Departamentu Świadczeń Rodzinnych w Elblągu wcześniej, nie zostanie odesłany z kwitkiem. Sprawdziła to nasza redakcyjna koleżanka.

- Nie chciałam czekać w kolejce i postanowiłam spróbować, czy można wcześniej złożyć wniosek - mówi pani Natalia, nasza redakcyjna koleżanka
     W Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej do obsługi programu "Rodzina 500 plus" jest wyznaczone jedno okienko. Tuż obok wisi kartka "Wnioski 500+ można składać od 1 kwietnia", ale... - Podeszłam do okienka i dostałam wniosek. Dodatkowo sympatyczny pan poinstruował mnie, jak należy go wypełnić - mówi pani Natalia. - W moim przypadku nie było to trudne, bo dodatek dostanę tylko na drugie dziecko.
     Kilkustronicowy wniosek można wypełnić w ciągu kilku minut. Trzeba mieć tylko PESEL rodziców i dzieci. Ważne jest też pytanie, czy ktoś z rodziny nie przebywa poza granicami Polski. Jeżeli bowiem jeden z rodziców otrzymuje podobny dodatek w innym kraju, w Polsce nie będzie się on należał. Gdy ktoś chce skorzystać z dodatku również na pierwsze dziecko, w formularzu trzeba podać swój dochód, należy więc wziąć ze sobą PIT z 2014 roku. W razie wątpliwości urzędnik służył nam radą i pomocą. Zainteresowanie jest duże.
     - Razem ze mną wniosek składało kilka osób - mówi mieszkanka Elbląga. - Ale wszystko zajmuje kilka minut.
     Ratusz ma trzy miesiące na rozpatrzenie wniosku i wypłatę pieniędzy. Nie trzeba się spieszyć. W przypadku wniosków złożonych do 30 czerwca, świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od 1 kwietnia.
     W Elblągu wniosek można składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego (ul. Łączności 1) lub Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa 11). Świadczenie przysługuje na drugie i kolejne niepełnoletnie (lub uczące się) dziecko. Na pierwsze dziecko można otrzymać świadczenie pod warunkiem nieuzyskania w 2014r. Dochodu większego niż 800 zł na osobę w rodzinie (1200 w przypadku dziecka niepełnosprawnego).
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do sypialni
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety z uliczkami
Fototapety ze zwierzętami