Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Poseł Hojarska jest urażona

Elbląg, Poseł Hojarska jest urażona Danuta Hojarska

Danuta Hojarska i jej mąż, który dzięki poręczeniu majątkowemu został zwolniony z aresztu, pojawili się na dzisiejszych rozprawach w elbląskim Sądzie Rejonowym.

Na godz. 8.30 wyznaczony został termin rozprawy o sfałszowanie przepustek na widzenie z synem Łukaszem, który odbywa karę 3,5 lat więzienia za rozboje i wymuszenia. Hojarska wraz z mężem zapowiedziała czekającym na nich dziennikarzom, że nie będzie z nimi rozmawiać. Na pytanie, dlaczego, odpowiedziała, że jej prawnik przygotował już wezwania do zapłaty odszkodowań dla redakcji, które 6 października opublikowały informację o tym, że dzień wcześniej Hojarska planowała zorganizowanie w Elblągu przyjęcia z okazji otrzymania poselskiego immunitetu.
     - Trzeba było zadzwonić do mnie i zapytać, czy tak jest - mówiła posłanka. - W tym czasie mój mąż siedział w areszcie, jak ja mogłam planować coś takiego?
     Na pytanie, czy zamierza zrzec się immunitetu, stwierdziła, że zrzeknie się, jeśli najpierw uczyni to m.in. związany ze sprawą FOZZ-u Lech Kaczyński.
     Danutę Hojarską sąd wyłączył z obu procesów do czasu wyjaśnienia, co będzie z jej immunitetem. Na obu dzisiejszych rozprawach posłanka wystąpiła jednak w charakterze świadka, ale z powodu bliskiego pokrewieństwa z oskarżonym odmówiła zeznań.
     Rano zeznawało jednak dwóch pracowników elbląskiego aresztu śledczego, którzy potwierdzili fakt, że kilkakrotnie stwierdzili przypadki fałszowania zezwoleń na spotkanie z synem.
     O godz. 10.00 w innej sali elbląskiego Sądu Rejonowego rozpoczął się kolejny proces Ryszarda H. oskarżonego tym razem o przywłaszczenie maszyn rolniczych, które były zabepieczeniem kredytu bankowego w wysokości 220 tysięcy złotych (Hojarscy wzięli ten kredyt w 1997 r.). Jeden z banków pozwał małżenstwo Hojarskich po tym, jak w marcu ub. r. komornik nie odzyskał maszyn rolniczych, które były zabezpieczeniem zaciągniętego 3 lata wcześniej kredytu. Wezwany jako świadek komornik mówił dziś, że po przybyciu do gospodarstwa Hojarskich pod Nowym Dworem Gd. zastał tylko część maszyn, a na pytanie o los pozostałych usłyszał, że zostały ukradzione.
     - Później ustaliłem, że takie same maszyny znajdują się u rodziny państwa Hojarskich w innej miejscowości, ale na miejscu okazało się, że nie mają tabliczek z numerami fabrycznymi i usłyszałem, że to nie te i nie mogę ich zabrać - mówił Władysław K.
     Mąż Danuty Hojarskiej nie przyznaje się do winy. Kiedy dziś sąd zbierał od niego informacje, ten stwierdził, że nie był dotąd karany. Kiedy jednak prowadzący rozprawę sędzia Marek Nawrocki zapytał o wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu w sprawie pobicia elbląskiego policjanta - Ryszard H. potwierdził, że był karany (Ryszard H. odwołał się co prawda od tego wyroku, ale Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego).
     Obrońca Ryszarda H., mecenas Dariusz Olszak zwrócił się do sądu o uchylenie jawności rozprawy z powodu "ważnego interesu prywatnego związanego z tym, że żona oskarżonego jest posłanką i wiceprzewodniczącą komisji sprawiedliwości", ale sąd nie zgodził się na to i proces będzie się toczyć przy udziale publiczności i mediów.
     Na rozprawie nie stawiło się trzech świadków należących do rodziny H. (tych, u których komornik znalazł maszyny podobne do poszukiwanych przez bank - red.). Za nieusprawiedliwioną nieobecność na rozprawie głównej sąd ukarał ich grzywną w wysokości 200 zł i zarządził doprowadzenie na kolejną przez policję.
     Kolejne rozprawy w obydwu sprawach odbędą się 30 listopada.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • też jestem urażony - z powodu jej wyboru
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ...(2001-11-09)
 • po prostu takie rzeczy mogą dziać sie tylko w Polsce ! Hojarsy powinni byc izolowani od społeczeństwa bo cała ich klika jest wysoce szkodliwa społecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-11-09)
 • To jest skandal! Niestety, żyjemy w kraju gdzie pospolici przestempcy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości pod immunitetem poselskim! Z drugiej strony jest porażające, że są idioci a raczej polityczni analfabeci którzy na takich ludzi głosują!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Frustrat(2001-11-10)
 • To buraki złodziejskie i kryminalne. Hojarska trafiła do dobrej komisji bo kto lepiej jak ona zna się na prawa łamaniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rolnik niestety nie posel(2001-11-10)
 • Posadzenie Pruszkowa w więzieniu to jest pestka. Posadzić Samoobronę to będzie sztuka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-11-10)
 • No cóż jest po też sygnał dla Nas jakim JAŚNIE OŚWIECONYM SPOŁECZEŃSTWEM jesteśmy ;-)) .Tak więc Hojarscy jako szefowie ministerstwa sprawiedliwości, "karki-łysi" jako organa ścigania. Jedni wiedzą jak robić w balona i za nic mieć prawo, drudzy są nadwyraz skuteczni w działaniach prewencyjnych (nawet staruszka im ustąpi miejsca w tramwaju, gdy się grożniej spojrzą). Ps. Pozdrawiam i przesyłam dużo serdecznych słów wszystkim zwolennikom samoobrony (#$%@@%**) Ps. A może dla nich wszystkich zrobić chociaż jakiś kurs. Może to nie ich wina że są debi..mi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Maciek(2001-11-10)
 • Jest to tragiczne dla naszego kraju ze tacy ludzie jak Hojarscy zasiadaja w sejmie, a juz calkiem niezrozumiale ze ktos ich wybiera do jakiejkolwiek komisji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kazik(2001-11-13)
 • mamy takich przedstawicieli w parlamencie na jakich zasłużyliśmy i jakich sobie wybraliśmy; wściekłość sporej części społeczeństwa na dokonania rządu J. Buzka spowodowała takie a nie inne wybory elblążanin (prawicowy)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-11-13)
 • Wynik sukcesu Samoobrony to m.in. fakt, że 50% wyborców siedziało w dniu wyborów na d.... zamiast pójść głosować! Tak dalej obywatele, to po następnych wyborach będzie nami rządzić....?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Frustrat(2001-11-13)
 • Ja jestem te 50%. A niby kogo miałem wybrać, by nie splunąć później na lustro? Złodzieja, oszołoma, debila, komucha????? Marny to był wybór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :)(2001-11-14)
 • Bulwersujace jest to, że również włodarze tego miasta w samozadowoleniu z wygranej swojej frakcji zaczynaja traktować to miasto jak swój prywatny folwark. Zablokowanie możliwości podpisania porozumienia centroprawicy w Bibliotece Miejskiej jest szczytem politycznego chamstwa. Dlaczego ni episze sie o tym na PORTELU?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Poirytowany(2001-11-14)
 • Ta poczciwa z wyglądu kobiecina, a w rzeczywistości chachmentka (nie wiem czy dobrze napisałem, proszę o ewentualne poprawienie mnie) powinna podobnie jak 3/4 Samoobrony siedzieć teraz w kryminale a nie w Sejmie, to wstyd i hańba dla "praworządnej", jak próbuje przynajmniej się nam mówić ekipy rządowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążanin(2001-11-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE