UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poseł, żołnierze wyklęci i paczka dla bohatera

 
Elbląg, Jerzy Wilk zachęca do udziału w akcji
Jerzy Wilk zachęca do udziału w akcji (fot. Anna Dembińska)

W Elblągu i okolicach żyje nadal kilkanaście osób, które walczyły z bronią w ręku o wolną Polskę w czasie II wojny światowej i podziemia niepodległościowego. To właśnie do nich mają trafić dary z akcji „Wielkanocna paczka dla bohatera”, którą w Elblągu organizuje poseł PiS Jerzy Wilk.

„Paczka dla bohatera” to ogólnopolska akcja charytatywna, która od siedmiu lat odbywa się przed świętami Bożego Narodzenia, od dwóch lat – także przed Wielkanocą. „Jest skierowana do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę - żołnierzy Września '39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN , podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny” – informują organizatorzy akcji na jej fejsbukowym profilu.
       W tym roku dołączy do niej Elbląg, a to za sprawą biura poselskiego Jerzego Wilka, które będzie koordynowało akcję w naszym mieście.

 


       - Wiemy, że żyje w Elblągu i okolicach jeszcze wielu żołnierzy AK, są to nestorzy, osoby ponad 90-letnie i nie wszystkie żyją w dostatku. Dzięki współpracy ze środowiskami Sybiraków, AK-owców, stowarzyszeniami mamy listę tych osób i do nich na pewno te paczki trafią. Mamy nadzieję, że mieszkańcy włączą się w akcję – mówi Jerzy Wilk.
       Od 1 marca do 8 kwietnia w biurze poselskim Jerzego Wilka przy ul. Czerwonego Krzyża 2-6 będą zbierane dary, które trafią do wielkanocnych paczek dla kombatantów. Potrzebne są produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykuły chemiczne i do higieny. - Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, które dołączymy do paczek. Mile widziane własnoręcznie wykonane przez dzieci – informuje Anna Szczepańska, koordynator akcji w Elblągu, na co dzień asystentka posła Jerzego Wilka.
       Akcja „Paczka dla bohatera” rozpoczyna się 1 marca, a więc w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji poseł Jerzy Wilk we współpracy z 16 Pomorską Dywizją Zmechanizowaną organizuje również konkursy dla dzieci i młodzieży o tej tematyce: fotograficzny, plastyczny i literacki. - Nie trzeba myśleć jedynie o składaniu kwiatów czy uroczystości, ale również o tym, żeby młodzież dzięki takim konkursom uczyła się historii. Pozyskaliśmy sponsorów, nagrodami będą tablety, a prace konkursowe oceni jury, w którego składzie są elbląscy historycy. Wręczenie nagród planujemy 15 marca – mówi Jerzy Wilk.
       Prace można nadsyłać na adres konkurs.wykleci@gmail.com do 7 marca. Regulamin jest dostępny w biurze poselskim. Szczegóły na plakacie, który publikujemy obok.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • cel uświęca środki, ale Pan Jarosław Kaczyński powinien poważnie się zastanowić nad składem elbląskiego PiS!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 4
  (2017-02-07)
 • Gdzie regulamin który mówi na jakiej zasadzie przekazuję się zdjęcia oraz kto ma prawo do zdjęć po ich wysłaniu . Brak regulaminu na wstępie dyskwalifikuje ten durny konkurs
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 5
  Mrxxxx(2017-02-07)
 • Tak się szanuje zasłużonych w tym kraju. Paczki z żywnością trzeba dawać, bo emerytury głodowe. Żenada dla kraju. Nie żebym żałowała paczki ale jakoś nie widzi mi się idea wręczenia "mąki i konserwy". To już lepiej pozostać przy kartkach - nikt nie poczuje się urażony. Chwała Bohaterom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 4
  aba(2017-02-07)
 • I to by było na tyle co nasz poseł kochany zrobił przez rok dla regionu - zbiera żywność z długim terminem przydatności. Zastanawiające.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42 5
  (2017-02-07)
 • Posel zaistnial-da paczke,zdjęcia zrobia i spoko po co się narywac...No i jeszcze dobrze jest pokazac sie z klechami ze niby tacy swieci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 5
  xyz168(2017-02-07)
 • Nie tak dawno była piękna awantura o WOŚP. I niepotrzebnie wywołany do tablicy, szef polskiego "Caritas" (tego głównego, nie polowego) ks. dr Marian Subocz powiedział. że szacunek należy się każdemu kto pomaga. Więc mimo, że PiS to nie moja bajka, mimo że poseł Jerzy Wilk nie jest nawet antybohaterem żadnej z moich bajek, to jednak szacun za to co tym razem robi. I opuśćmy zasłonę milczenia na intencje tego "elbląskiego wybrańcy narodu". Nieważne są te fotki, uśmiechy i nawet pokazywanie się z "czarnymi", ten cały tandetny "pijar". Jeśli tylko choć jednej osobie sprawi to radość, to niech poseł sobie działa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 18
  paterek(2017-02-07)
 • Wilk tylko lansik na biednych staruszkach potrafi zrobic.Wydalcie Misiewicza z Mon a oddacie tym ludziom godność i honor a tak tym ,,dzieciakiem" deptacie ich pamięć.Panie pośle wstyd mi za Pana ministrów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 5
  Żołnierz honoru i godności.(2017-02-07)
 • Już wolę Wilka niż Ropucha!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 18
  (2017-02-07)
 • Proponuję zacząć akcję dla WSZYSTKICH POSŁÓW PISu - PACZKA DLA ROZUMKU!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 3
  Jarnotta(2017-02-07)
 • A moi dziadkowie bronili Polski w 39 roku. Potem, przeszli szlakiem generała Andersa, będąc żołnierzami Batalionów Wileńskich(babcia w stopniu kapitana, dziadek podporucznika) zdobywając Monte Cassino. Zostali zdemilitaryzowani w Londynie w 1945 roku, wrócili do Polski. Przeżyli wojnę, nie doczekali końca PRL, wychowali dzieci, po śmierci doczekali się prawnuków. A teraz w grobie się przewracają, jak patrzą z góry na to co Plebs i Spoufałość wyprawia. Rzygać się chce na te mordy i te ich śmieszne paczkowe akcje. Dajcie tym ludziom ludzkie emerytury i renty, nie bedą potrzebować waszych śmiesznych paczek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 2
  Przem76(2017-02-07)
 • Musicie o tym PiS-ać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 3
  gggg(2017-02-07)
 • piSSowskie nowe gierki z parciem na szkło?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 3
  (2017-02-07)
Reklama