Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Postulaty Polskich Amazonek

Pod koniec listopada w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie odbyła się ogólnopolska debata „Rak piersi w Polsce. Między prawdą nauki, a polityką czekania na cud”. Podczas spotkania wystosowały swoje postulaty.

W spotkaniu wzięły udział Amazonki z całego kraju, przedstawiciele środowiska medycznego, decydentów i mediów. Debata dotyczyła kondycji polskiego systemu opieki nad chorymi na raka piersi. Podczas spotkania wypracowaliśmy „Postulaty Polskich Amazonek”, które mają swoje odzwierciedlenie w Rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej zwalczania nowotworów w rozszerzonej Unii Europejskiej.
     A oto postulaty Amazonek, które domagają się:
     - wprowadzenia standardów wykrywania, leczenia i rehabilitacji raka piersi, które będą obowiązywać we wszystkich placówkach polskiej służby zdrowia
     - pracowni mammograficznych, które zapewniają wiarygodne wyniki i ich rzetelną analizę
     - leczenie na oddziałach, które będą prowadziły ten proces całościowo, z uwzględnieniem wszystkich form terapii
     - zwiększenie liczby onkologów i patologów w Polsce

 


     - równego dostępu do nowoczesnych terapii uwzględniających przełomowe leki, które w krajach zachodnich traktowane są jako standard w leczeniu chorych na raka piersi, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek czy czas zachorowania pacjentki
     - wprowadzenia refundacji zabiegów dotyczących korekty chirurgicznej drugiej piersi
     - wprowadzenia refundacji rękawów przeciwobrzękowych dla pacjentek po amputacji piersi
     - powołania Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Raka Piersi
     - skrócenia procedur dostępu do leczenia oraz zapewnienia ciągłości leczenia
     - możliwości korzystania w trakcie leczenia z profesjonalnej pomocy psychologicznej i rehabilitacyjnej.
     
     - Tylko w takich warunkach można skutecznie leczyć chorobę nowotworową w sposób przyjazny kobiecie. Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego też, nie przestaniemy walczyć o prawa kobiet chorych na raka piersi, o normalność i nową rzeczywistość. Wierzymy, że dzięki Państwa zaangażowaniu mamy szansę wdrożyć nasze postulaty w życie - podsumowują Polskie Amazonki .

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • 100 dajcie mnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ~dajcie!(2008-12-15)
 • Bardzo dziękuję za zamieszczenie tej wiadomości w Waszym portalu. Była to poważna debata na temat profilaktyki i leczenia raka piersi, na ktorej byli obecni przedstawiciele różnych stron zainteresowanych tą chorobą. Byli również dziennikarze. Amazonki wciąż dostrzegają problemy, które nas nurtyją. Mamy świadomość nierówności w leczeniu zarówno w różnych częściach naszego kraju, jak i w stosunki do innych państw zachodnich. Wszystkie wymienione postulaty były wcześniej przedyskutowane na spotakniu w dniu 17-18.11.2008r. Federacji Stowarzyszeń w Poznaniu. Proiblemy poruszane są pokazywane na podstawie zgłoszeń z różnych krańców Polski. Miło nam, że Państwo, jak zawsze, zainteresowaliście się naszym problemem. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Elbląskie Amazonki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alicja Tomczyk(2008-12-15)
 • Brawo Amazonki ! Postulaty ze wszech miar słuszne. Profilaktyka jest rzeczą ważną, co nie podlega dyskusji, ale procedury leczenia i rehabilitacji są czasem dalekie od standardów i oczekiwań, szczególnie, gdy daleko do szpitali specjalistycznych i klinicznych. Wiedzą o tym chore i ich rodziny. Cieszy zatem, że ruch amazonek tak wiele robi dla poprawy świadomości społecznej. Każdy nowotór to tragedia, ale dla kobiety nowotwór piersi to tragedia podwójna. Sama jestem amazonką od kilkunastu lat i obserwuję, ile dobrego zrobiły elblaskie amazonki - dla profilaktyki, świadomości społecznej i rehabilitacji. TRZYMAJCIE TAK DALEJ ! Pozdrawiam, życzę wesołych Świąt i dużo zdrowia w Nowym Roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  amaz.E.(2008-12-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Plecaki i tornistry
Pieczątki Trodat
Wyprawka Szkolna
Pieczątki Firmowe