Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poszukiwany, poszukiwana…!

 
Elbląg, Poszukiwany, poszukiwana…!
Rek

Warmińsko–mazurski odział Stowarzyszenia Wiosna czeka na wrażliwych i pełnych zapału ludzi, którzy są chętni nieść pomoc najbardziej potrzebującym. „Szlachetna Paczka” – projekt, polegający na konkretnej pomocy rodzinom żyjącym poniżej progu ubóstwa – potrzebuje bohaterów, którzy mają odwagę i motywację, by zmieniać otaczającą ich rzeczywistość.

Ruszył pierwszy etap projektu „Szlachetnej Paczki” pod hasłem „Wyjdź z tłumu i zostań liderem Paczki”, skierowany do wszystkich dynamicznych i kreatywnych ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla innych.
     Głównym założeniem akcji jest idea przekazania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu wolontariuszy, którzy docierają do ubogich rodzin w najbliższej okolicy i dowiadują się, czego im brakuje, życie wielu ludzi pogrążonych w biedzie staje się łatwiejsze.
     Realizacja tych, nawet najbardziej podstawowych potrzeb nie byłaby możliwa gdyby nie darczyńcy, którzy w okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowują paczki z żywnością i produktami codziennego użytku. Ich bezpośrednia pomoc sprawia, że marzenia potrzebujących się spełniają.
     
     Zostań liderem Paczki!
     
Jednak powodzenie całej akcji zależy przede wszystkim od liderów. To oni budują i zarządzają zespołem wolontariuszy oraz nadzorują organizację akcji w regionie.
     Bez lidera nie ma wolontariusza, bez wolontariusza i darczyńcy wiele rodzin pozostanie bez pomocy.
     Dlatego, „Szlachetna Paczka” już teraz wzmacnia swoje szeregi, rekrutując liderów. Jej warmińsko-mazurski oddział czeka na wszystkich chętnych, którzy mają odwagę wyjść z tłumu i mogą bardzo konkretnie pomóc.
     Bycie liderem „Szlachetnej Paczki” to wyzwanie, ale też szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego w najprężniej działającej organizacji społecznej. Na wszystkich chętnych czekają profesjonalne i kompleksowe szkolenia z zakresu zarządzania oraz organizacji akcji społecznych.
     - Bycie liderem wyzwala pozytywną energię, która sprawia, że pomaganie staje się proste. Tak naprawdę walczymy o uśmiech zadowolonego dziecka, łzy szczęścia w ochach matki samotnie wychowującej dzieci, radość rodziny z pierwszej w życiu pralki. I otrzymujemy w zamian czarodziejskie słowo „dziękuję”. Czasem to jedno słowo „dziękuję” odmienia ludzkie życie na lepsze i na zawsze. I ten łańcuch wzajemnej pomocy nigdy się nie kończy – podkreśla Magdalena, były lider rejonu.
     By wziąć udział w rekrutacji trzeba wejść na www.liderpaczki.pl wybrać miejsce, gdzie chce się organizować pomoc i wypełnić formularz rekrutacyjny. Wszyscy, którzy mają odwagę by wyjść z tłumu i zostać liderem mogą dowiedzieć się więcej pod adresem e-mail: warminsko-mazurskie@wiosna.org.pl
     Informacji udzielają też Ania Sokolnicka, tel: 783 430 225, 502 048 456, e-mail: ania.sokolnicka@szlachetnapaczka.pl oraz Natalia Kaźmierczak, e-mail: natalia.kazmierczak@szlachetnapaczka.pl
     
***
„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
     W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
     W ramach „Szlachetnej Paczki”, wolontariusze docierają z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.
     Tylko w 2010 roku „Szlachetna Paczka” dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. Przekazano pomoc wartą 10 milionów złotych, w akcję zaangażował się między innymi prezydent Bronisław Komorowski z żoną, a paczkę dla jednej z rodzin przygotował Jerzy Dudek razem ze światowej sławy piłkarzami Realu Madryt, takimi jak Ronaldo, Pepe czy Casillas.
Ania Sokolnicka, koordynatorka regionalna akcji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapeta z ludźmi
Fototapety z architekturą
Fototapety do lekarza/dentysty