Niedziela (niehandlowa) 19-05-2019, imieniny Piotra, Kryspina
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powstańcy dostarczą rozkaz

 
Elbląg, Powstańcy dostarczą rozkaz
fot. nadesłana

W sobotę, 8 września w ramach "VI Barykady 44" Międzyszkolne Koło Historyczne organizuje na terenie Starego Miasta grę uliczną pod tytułem "Dostarczyć rozkaz". Jest ona poświęcona młodym powstańcom, którzy z narażeniem życia przez 63 dni powstania w skrajnie niebezpiecznych warunkach przenosili rozkazy, meldunki i depesze pomiędzy walczącymi na barykadach oddziałami wojsk powstańczych.

Celem zorganizowania gry ulicznej jest korelacja międzyprzedmiotowa (geografia, historia, etyka, język polski), sprawdzian z empatii (jedno z zadań jest temu poświęcone), uzmysłowienie uczniom w niewielkim nawet stopniu skali zagrożeń, na jakie narażeni byli młodzi powstańcy walczący jako łącznicy. W grze ulicznej biorą udział drużyny do 10 uczniów z nauczycielem ze Szkół Podstawowych nr 3, 4, 8, 19, 25 oraz Gimnazjum z ulicy Robotniczej. Opiekę nad całością drużyn z poszczególnych grup sprawować będą stali członkowie Międzyszkolnego Koła Historycznego. Uczniowie uczestniczący w grze ulicznej mają przenieść meldunek zgodnie z zaznaczoną na mapie trasą, na której czekać będą na nich niespodzianki, których część możemy w tej chwili zdradzić. Będzie to pole minowe, linia ostrzału snajpera, którą należy przebyć w taki sposób, by nie być narażonym na ostrzał, poszukiwanie - zgodnie ze wskazówkami mapy - innych łączników, od których należy przejąć meldunki. W grze ulicznej bezpośredni udział weźmie około 70 uczniów w pełni umundurowanych, wyposażonych w broń odpowiadającą realiom powstania warszawskiego. W trakcie gry ulicznej kręcone będą kolejne sceny do filmu pt. "Listy z powstania 44". Grupa w całości weźmie udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Szczególnym walorem, który należy mocno podkreślić, jest umiejętność szybkiego i sprawnego zorganizowania się dyrekcji, nauczycieli i uczniów we wszystkich szkołach biorących udział w grze ulicznej, która jest w naszym przypadku oczywistością, wiadomo bowiem wszystkim wszem i wobec, że my w Elblągu jesteśmy najlepsi.
     
     Gra uliczna "Dostarczyć rozkaz" 8 września 2018
     
Start: 12.00 - Dziedziniec wewnętrzny szkoły (Była lokalizacja ZSZ nr 1 w Elblągu przy ulicy Zamkowej 16a)
     Trasa: Zamkowa, Gimnazjalna, Ścieżka Kościelna, Stary Rynek, Kuśnierska
     Zakończenie, ogłoszenie wyników: ok. godz.. 13.00 przy Ratuszu Staromiejskim
     Zamkowa, Gimnazjalna, Ścieżka Kościelna, Stary Rynek, Kuśnierska
     
Piotr Imiołczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety z kwiatami
Fototapety do łazienki
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa