UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożyczki przez internet. Czy taki diabeł straszny jak go malują?

 
Pożyczki przez internet. Czy taki diabeł straszny jak go malują?

Chyba każdy z nas słyszał kiedykolwiek w swoim życiu historie osób, które wzięły pożyczkę w parabanku i zostały potem zlicytowane przez komornika, tracąc cały dorobek swojego życia. Taka sytuacja to zazwyczaj efekt nieczytania umów, regulaminów oraz przede wszystkim niespłacania rat zgodnie z harmonogramem.

Diabeł tkwi w szczegółach
       Pożyczka przez internet może rzeczywiście stanowić bardzo kosztowne narzędzie, na dłuższą metę kompletnie nieopłacalne. Może dziać się tak wówczas, gdy RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) jest wyjątkowo wysoka, a każdy dzień kosztuje nas kwotę powiększoną o spore odsetki. Jednak nie zawsze tak musi być. Niektóre pożyczki, zaciągane na korzystnych warunkach, mogą być dla nas opłacalne i sprawdzić się, kiedy szybko potrzebujemy gotówki. Przede wszystkim warto porównywać oferty i nie dać złapać się na reklamowy haczyk. Zanim cokolwiek podpiszemy, przeczytajmy dokładnie umowę. Gdy będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości, nie bójmy się pytać konsultanta – w końcu po to jest.
      
       Kredyt gotówkowy czy pożyczka?

       Wiele osób sądzi, że pod jednym i drugim pojęciem kryje się to samo. Nie do końca jednak tak jest. O ile kredyt gotówkowy może być udzielony wyłącznie przez bank, pożyczka to opcja udostępniania zarówno przez banki, jak i parabanki. Zaciągając zobowiązanie finansowe zwracajmy uwagę również na renomę instytucji, która ma nam te pieniądze pożyczyć.
      
       O czym należy pamiętać, decydując się na pożyczkę przez internet?

       Pożyczki przez internet bez zaświadczeń to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że za tak uzyskany komfort jednak płacimy zazwyczaj wyższym RRSO i krótszym okresem spłaty zobowiązania. Należy o tym bezwzględnie myśleć, tak samo jak i o tym, aby raty pożyczki spłacać zawsze w wyznaczonym przez daną placówkę terminie. Nie zapominajmy też o naszych rzeczywistych zarobkach i realnych możliwościach spłaty zobowiązania w określonym czasie. Twardo stąpajmy po ziemi i nie dajmy wpędzić się w spiralę zadłużenia. Bądźmy odpowiedzialni za życie swoje i swoich najbliższych. Nie zadłużajmy się ponad stan. Jeśli do pożyczek podejdziemy z odpowiednią rozwagą, ostrożnością i z głową, może się ona okazać pomocnym rozwiązaniem, które uratuje nas z chwilowej finansowej opresji i zapełni pustkę w portfelu.
      
       Pożyczki są po to, aby je spłacać
       Pamiętajmy, że każdą pożyczkę musimy spłacić. Każdy dorosły musi regulować swoje zobowiązania. Nawet gdy mamy problem ze spłatą raty, lepiej zgłosić ten fakt firmie pożyczkowej czy bankowi. Postawienie sprawy uczciwie i jasno sprawi, że pracownicy będą starali się znaleźć wspólne rozwiązanie – na przykład przyznać dłuższy czas spłaty pożyczki. Przedłużenie pożyczki jest opcją, za którą dodatkowo przyjdzie nam zapłacić, jednak w sytuacji podbramkowej może to być optymalne rozwiązanie.
       Historie osób, które w wyniku zaniechania spłaty zobowiązań finansowych straciły działkę, mieszkanie czy sprzęt elektroniczny, wcale nie są rzadkie. Warto jednak pamiętać, że w zdecydowanej większości bolesne skutki wzięcia pożyczki w ogóle by nie zaistniały, gdyby wzięte na swoje barki zobowiązanie było rzeczywiście skrupulatnie i w wyznaczonym terminie spłacane. Niestety, nie każdy pożyczkobiorca wykazuje się uczciwością i dobrą wolą oddania – bądź co bądź – nie naszych pieniędzy. Firmy pożyczkowe nie są przecież organizacjami charytatywnymi, lecz podmiotami o działalności biznesowej, której główną podstawą funkcjonowania jest zarabianie, a nie rozdawanie pieniędzy wszystkim potrzebującym. Pamiętajmy o tym i trzeźwo patrzmy na możliwość pożyczenia kilkuset czy kilkunastu tysięcy złotych. W życiu przecież nie ma nic za darmo.
      
       Co robić w sytuacji, gdy mamy problem ze spłatą pożyczki?

       Warto samodzielnie zgłosić się do naszego pożyczkodawcy w momencie, gdy widzimy, że mamy problem ze spłatą w terminie. Jest to dobrze widziane przez instytucje bankowe i świadczy o dobrej woli pożyczkobiorcy. Gra w otwarte karty może też sprawić, że znajdzie się rozwiązanie, które umożliwi stopniową spłatę zobowiązania, bez konieczności wysyłania kosztownych upomnień, rozpoczynania procedury windykacyjnej i komorniczej. Gdy nakazanie spłaty zobowiązania nie zdyscyplinuje dłużnika do uregulowania zobowiązania, do mieszkania pożyczkobiorcy zapuka komornik i zlicytuje wartościowe przedmioty, które będą w stanie pokryć powstałą należność, uwzględniającą koszty dodatkowe i pracę komornika.
      
       Czym są darmowe pożyczki?
       Choć nazwa może wprowadzać w błąd, tak naprawdę chodzi o takie pożyczki, które nie niosą ze sobą dodatkowych kosztów. W efekcie spłacamy tylko tyle, ile naprawdę pożyczyliśmy. Czasem pożyczka stanowi ostatnią deskę ratunku. Dotyczy to w szczególności osób, które mają złą historię kredytową i w przeszłości nie spłaciły któregoś ze swoich zobowiązań finansowych. Bywają w życiu takie momenty, kiedy bardzo potrzebujemy gotówki. Wówczas akceptujemy każdy koszt pożyczki. To błąd, który może doprowadzić nas do jeszcze większych kłopotów finansowych. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej poprosić o nieoprocentowaną pożyczkę rodzinę lub znajomych. Aby zabezpieczyć ich interesy, można zawrzeć umowę cywilno-prawną. Osoba nam pożyczająca pieniądze będzie miała dokument, przy użyciu którego będzie mogła egzekwować swoje prawa na drodze sądowej w razie, gdy nie będziemy skłonni spłacić swoich zobowiązań w wyznaczonym terminie.
      
       Kiedy zdecydowanie warto wziąć pożyczkę?

       Pożyczka może uratować nas w sytuacjach kryzysowych, między innymi wtedy, kiedy my lub nasi najbliżsi ulegliśmy poważnemu wypadkowi na zagranicznych wakacjach czy w drodze do pracy. Wówczas dodatkowy zastrzyk pieniędzy dzięki pożyczce zaciągniętej na stronie www.pozyczki-24.pl może pozwolić nam na kosztowną rehabilitację, zapłatę za dotychczasowe leczenie i ułatwić pełny powrót do zdrowia. Pożyczka może być także dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują całkowicie odmienić swoje życie i wyjechać z kraju w celach zarobkowych. Nie od dziś wiadomo, że w Niemczech czy Wielkiej Brytanii można zarobić niemałe pieniądze. Pensja w funtach czy w euro umożliwia szybsze uporanie się z długami pozostawionymi na miejscu oraz rozpoczęcie zupełnie innego etapu w naszym życiu. Zanim jednak wyjedziemy i zaczniemy godziwie zarabiać, musimy dysponować pewną kwotą, która pozwoli przetrwać nam przez kilka pierwszych tygodni na obczyźnie. Za granicą jest przecież znacznie drożej niż w Polsce. Musimy więc się odpowiednio na taki wyjazd przygotować. Gotówka będzie nam potrzebna między innymi po to, aby uregulować opłaty za mieszkanie, transport czy żywność. Musimy też zostawić sobie pieniądze na bilet lotniczy z powrotem. W takiej sytuacji pamiętajmy jednak, aby zabrać ze sobą wszelkie dane firmy pożyczkowej i co miesiąc regulować swoje zobowiązanie wobec niej. Nie bójmy się podejmować radykalnych decyzji, które w dłuższej perspektywie mogą poprawić naszą sytuację życiową. Bądźmy jednak odpowiedzialni, płaćmy swoje zobowiązania na czas, nie palmy za sobą mostów, abyśmy po pobycie za granicą mieli do czego wrócić. Uczciwe podejście do sprawy zapewni nam nie tylko czyste sumienie i psychiczny komfort, ale na pewno się również opłaci – rzetelnym pożyczkodawcom kolejne firmy łatwiej chcą udzielać pożyczek w przyszłości. Miejmy na uwadze również fakt, że w erze szybkiej wymiany informacji wyjazd poza granice kraju wcale nie uchroni dóbr pozostawionych w Polsce przed licytacją czy zajęciem komorniczym w razie niewypłacalności i uchylania się od swoich obowiązków względem firm pożyczkowych.

       ----- materiał płatny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl