Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pożyteczne, ale niebezpieczne

 
Elbląg, Pożyteczne, ale niebezpieczne fot. nadesłana
Rek

Coraz częściej zadarza się straży miejskiej interweniować w sprawie pszczół. Apelujemy, że przypadku wystąpienia zdarzeń z owadami takimi jak pszczoły, osy czy szerszenie należy zachować szczególną ostrożność.

Pierwszy przypadek miał miejsce w parku Modrzewie. Mężczyzna poinformował dyżurnego straży miejskiej, że między dużymi kamieniami uwiły sobie gniazdo pszczoły. Zgłoszenie potwierdziło się, strażnicy znaleźli sporą ilość owadów, które obsiadły kamienie. Natychmiast wezwali specjalistę, który opanował sytuację i zabrał pszczoły do specjalnego pojemnika.
     Drugi przypadek stwierdzono na ulicy Klimuszki przy kościele. Nieopodal budynków pszczoły obsiadły gałąź drzewa stojącego na terenie, z którego korzystają mieszkańcy. Wiele osób wyprowadza tam psy na spacer, a i dzieci lubią w tym miejscu spędzać czas. W tej sytuacji usunięciem roju również zajął się fachowiec.
     
     W przypadku wystąpienia zdarzeń z owadami takimi jak pszczoły, osy czy szerszenie należy zachować szczególną ostrożność oraz pamiętać przede wszystkim o tym, że: nie należy zbliżać się do gniazda lub roju na odległość mniejszą niż 20 m w terenie otwartym lub opuścić pomieszczenie, w którym znajdują się owady, nie należy próbować samodzielnie usuwać roju czy gniazda, nie należy drażnić owadów poprzez rzucanie w nie różnymi przedmiotami, spryskiwanie wodą lub środkami owadobójczymi, należy ostrzec osoby zbliżające się do miejsca bytowania owadów o ich obecności, w przypadku użądlenia należy izolować taką osobę – substancja „alarmowa” znajdująca się w jadzie może mobilizować kolejne owady do ataku, unikać stosowania silnych zapachów – mogą wywołać agresję u owadów, podczas „ataku” pszczół, os i szerszeni należy osłonić głowę, a w szczególności twarz, rękoma lub odzieżą, nie wolno opędzać się od owadów – może to je rozdrażnić, jak najszybciej oddalić się z miejsca „ataku” lub schronić się w ciemnym pomieszczeniu – owady unikają ciemności.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Niech cholerni rolnicy przestaną dokonywać oprysków środkami ochrony roślin w nadmierny sposób, co jest zabójcze dla pszczół i nie tylko dla nich. Potrzeba czy nie to profilaktycznie pryszczom tymi świństwami na polach zabijając wszystko, co na polach żyje, nie mówiąc już o tym, że my tą truciznę potem spożywamy. Zabrać unijne dopłaty rolnikom nadużywającym środki ochrony roślin i to w sposób bezwzględny w celu wyeliminowaniu trucicieli.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    preczztrucicielami(2016-07-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy