Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Praktyka zawodowa w Niemczech

Elbląg, Praktyka zawodowa w Niemczech (fot. nadesłane)
Rek

W ramach projektu Leonardo da Vinci uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu od 8 do 28 maja odbywali praktykę zawodową w Niemczech.

Projekt opracowany został dla uczniów pragnących poznać nowoczesne technologie stosowane w niemieckim budownictwie. W stażu wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodach cieśla, murarz i technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Praktyka zagraniczna umożliwiła im zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Uczniowie pogłębili wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnych technologii, materiałów oraz sprzętu budowlanego – niezbędnych atrybutów w budownictwie w dobie postępu technicznego. Ponadto uczestnicy projektu skonfrontowali dotychczasowe umiejętności zawodowe z wymaganiami europejskimi. Uczestnicząc w stażu zagranicznym uczniowie poszerzyli ogólną wiedzę z zakresu budownictwa, wiedzę o kulturze i obyczajach Niemiec. Celem projektu było także kształtowanie przedsiębiorczości, a także stosowanie oraz pogłębianie znajomości języka niemieckiego w praktyce. Uczestnicy zdobyli informacje odnośnie kształcenia zawodowego w Niemczech, warunków życia i funkcjonowania firm budowlanych. Uzyskane doświadczenia wykorzystają w przyszłej pracy zawodowej. Planowany staż odbył się zgodnie z tokiem nauki. Na zakończenie stażu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające jego odbycie. Natomiast po powrocie uczniowie otrzymają certyfikat Europass- Mobilność wydawany przez Polskie Centrum Europass. Należy dodać, że Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu jest jedyną szkołą w mieście realizującą projekt w ramach programu Leonardo da Vinci i jedną z niewielu szkół w kraju, która zorganizowała zagraniczne praktyki dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej.
Dorota Bajor, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem